Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Ege Yapı Katar’dan 10 Milyonluk Satışla Döndü

Ege Yapı Katar’dan 10 Milyonluk Satışla Döndü

30 Nisan 2017 Pazar, 12:30:41
Ege Yapı Katar’dan 10 Milyonluk Satışla Döndü
Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Expo Turkey By Qatar fuarında 10 milyon TL’lik satış yaptıklarını söyledi. Kabadayı fuara seneye de katılmayı düşündüklerini söyledi…


Expo Turkey By Qatar fuarı Katar’ın başkante Doha’da bu yıl ilk kez düzenlendi. Medyacity tarafından organize edilen fuarın katılımcıları arasında Ege Yapı da yer alıyordu.

Fuardan memnun kaldıklarını belirten Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, fuarda 10 milyon TL’lik satış yaptıklarını söyledi.

Seneye fuarın ikincisine de katılmak istediklerini belirten Kabadayı, 10 milyonluk satışın takibiyle birlikte bu rakamın 2 katına çıkarılmasını planlıyoruz." dedi.


AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Kabadayı, gayrimenkul sektörüne, Orta Doğu ağırlıklı olarak Körfez bölgelerinden ciddi ilgi ve alakanın bulunduğunu söyledi. Kabadayı, "Hükümetin yaptığı ciddi teşvikleri yabancı yatırımcılar kaçırmak istemiyor. Önümüzdeki dönemde teşviklerin katkılarını göreceğiz." ifadelerini kullandı.


BATI’DA 30 MİLLETTEN İNSAN VAR
Kabadayı, Orta Doğu, Avrupa ülkeleri, Amerika Kıtası ve Uzak Doğu'ya kadar toplam 30 milletten insanın Batı Şehir projelerinden gayrimenkul satın aldığını aktararak, uluslararası geliştiricilerle de iş birliği yaptıklarını söyledi.

STÜDYO EV DEĞİL OTEL ODASI GİBİ
Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kabadayı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Planlı Alanlar İmarYönetmeliği Taslağı ile her müstakil konutta en az 1 oturma odası ve 1 yatak odası bulunması zorunluluğu getirilmesine ilişkin, "1+0 daireler nihayetinde bir otel odası gibi. Zaten buna hizmet eden oteller var. Bundan dolayı yaşam alanlarına yeni kriterler gelmesini destekliyoruz. Çünkü stüdyo dairelerin kullanımı çok verimli olamıyor. En azından oturma odası ve yatak odası ayrıştırılmış bir dairenin olması daha doğru olur diye düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Tüketicilerin, gayrimenkul satın alırken banka kredisinin yanı sıra firmaya sıfır faizle senetli ödeme gerçekleştirmeyi de tercih ettiğini dile getiren Kabadaşı "Tüketicinin gayrimenkule ilgi ve alakasında hiçbir problem yok. Sadece onlara uygun ödeme planları ortaya koyulmalı. Satışlarımızın yüzde 60'ı banka kredisi ile yüzde 40'ı senetli şekilde ödeniyor. Zaten senetli satışları inşaat süresine yaydığımız için tüketici inşaatın gelişimine uygun bir şekilde ödemiş oluyor. Bizim için sıkıntı oluşturmuyor. Tüketici bunu talep ettiği sürece biz bu talebin karşılığını vereceğiz." bilgisini verdi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER