Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Yasin Tatlıdil: Referandum Sonrası Yatırımcı Harekete Geçecek

Yasin Tatlıdil: Referandum Sonrası Yatırımcı Harekete Geçecek

25 Nisan 2017 Salı, 10:56:54
Yasin Tatlıdil: Referandum Sonrası Yatırımcı Harekete Geçecek
Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, referandum sonrası inşaat sektöründe hareketlenme olacağını söyledi. Tatlıdil, beklemede olan yatırımcı harekete geçecek dedi…

Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, referandum sürecinin tamamlanması ile inşaat sektörünün hareketleneceğini söyledi. Referandum sonuçlarını bekleyen yatırımcının harekete geçeceğini vurgulayan Tatlıdil, ekonomik istikrarın devam edeceğini düşünüyorum dedi.


Tatlıdil, “Seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomik istikrarın devam edeceğini düşünüyoruz. 2016 yılının ikinci yarısından itibaren hükümetin de çabalarıyla birlikte gayrimenkul sektöründe olumlu adımlar atıldı. Gurbetçi vatandaşlara yönelik teşvikler, yabancı yatırımcılara yönelik vatandaşlık hakkı, tapu harcı indirimleri ve 240 ay vade gibi önemli hamleler yapıldı. Bu atılan adımların yarattığı olumlu tablonun referandumun ardından devam edeceğine inanıyorum” dedi.


Referandum sürecinde sadece Türk vatandaşlerın değil yabancı yatırımcılar da sonuçları merakla beklediğini seyleyen Tatlıdil, “ Alınan sonuçlarla birlikte soru işaretlerinin ortadan kalktığını düşünüyorum. Bu çerçevede Türk ekonomisinin kilit dişlilerinden gayrimenkul sektöründeki bekleme sürecinin sona erdiğine ve yatırımcıların kısa sürede harekete geçeceğine inanıyorum” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 02 Mayıs 2017 Salı, 13:24 pıyasalar cok kotu gıtgıdede kotulesıyor pıyasada para donmuyorgayrımenkul sektorundeyım bende CEVAPLA
DİĞER HABERLER