Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Expo Turkey by Qatar 19 Nisan’da Kapılarını Açıyor

Expo Turkey by Qatar 19 Nisan’da Kapılarını Açıyor

13 Nisan 2017 Perşembe, 13:37:21
 Expo Turkey by Qatar 19 Nisan’da Kapılarını Açıyor
GYODER, Expo Turkey by Qatar fuarında Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtacak. Fuar 19-21 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağılayacak…

Expo Turkey by Qatar, 19-21 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

 

FUAR KATILIMCI LİSTESİ VE PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Katarın başkenti gerçekleşecek olan fuarda Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) stratejik partner olarak yerini alacak.


GYODER, Expo Turkey by Qatar’da Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtacak.


GYODER Başkanı Aziz Torun, Katarlı sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla özel görüşmeler yapacak.

"GYODER Presentation Hub"ta Türkiye gayrimenkul sektörü hakkında sunumlar gerçekleştirilecek.


Türkiye-Katar ekonomik ilişkilerinin gelişmesinin, gerek bölgede faaliyet gösteren Türk firmaları gerekse Türkiyede yatırım yapmak isteyen Katarlı yatırımcılar için çok önemli olduğunu belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, “"Katar, kişi başına düşen milli geliri ile dünyanın en zengin ülkesi. Türkiye, 20 milyar doları bulan yatırım değeriyle Katarın dış yatırımlarında dördüncü sırada yer alıyor. Bizim gayrimenkul sektörü olarak, sadece Katar ile ilişkilerimizi geliştirerek, ülkemize çok daha fazla yabancı yatırımcı çekecek potansiyelimiz var. Bize düşen, sektörde ürün çeşitliliğini artırırken, Türkiyenin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmaktır. Özellikle gayrimenkul alanında yatırımın artması için önce ülkemiz, sonra bölgelerimiz ve şehirlerimizi çok iyi tanıtmalıyız." dedi.


Yabancı yatırımcıya yönelik "1 milyon dolarlık konut alana vatandaşlık hakkı tanınması", "KDV muafiyeti sağlanması" gibi düzenlemelerin sektörün elini güçlendirdiğini aktaran Torun, "Yabancı yatırımcılara yapılacak satışlar, hem gayrimenkul sektörü hem de ülke ekonomisi için önemli olduğundan, gayrimenkulün bir ihracat kalemi olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz. GYODER olarak, bu yaklaşımla, çok sayıda uluslararası fuara katılıp sektör temsilcileri ile birlik olmaya, yan yana bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz. Tüm bu çalışmalarımızla Türkiye gayrimenkul sektörünü temsil ederek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaya devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

GYODER üyesi gayrimenkul firmalarından Artaş Avrupa Konutları, ASTAŞ, emlak konut GYO, Kuzu Grup, RE-PIE, Sinpaş GYO, Sur Yapı, Teknik Yapı, Torunlar GYO ve FYP’nin de stant alarak katılacağı "Expo Turkey by Qatar"da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.


Fuar alanında yer alacak "GYODER Presentation Hub"ta, fuar süresince 20’şer dakikalık sunumlar yapılacak. Gayrimenkul firmaları, hayata geçirdikleri projelerle ilgili detayları ve Türkiye gayrimenkul sektöründeki fırsatları, fuar alanında Katarlı yatırımcılara anlatma fırsatı bulacak.


Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı örgütü olarak, Türkiyede sektörle ilgili gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgi aktaracak GYODER; yabancı bireysel yatırımcılara yol göstermek amacıyla hazırlanan, "How to Buy Property in Turkey? (Türkiye’den nasıl gayrimenkul alırsınız?)" kitapçığını da katılımcılarla paylaşacak.


Adan Zye Türkiyede gayrimenkul edinme, elde tutma, satış sürecindeki tüm vergi ve prosedürlerini en ince ayrıntısına kadar anlatan, en doğru gayrimenkul yatırımının nasıl yapılacağına yönelik potansiyel bireysel yatırımcıya yol gösteren "How to buy property in Turkey?" kitapçığı, fuar boyunca hem GYODER standında hem de GYODER üyelerinin stantlarında dağıtılacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER