Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Bakan Özhaseki: İnşaat Sektörünün Önü Açık Basın Gaza!

Bakan Özhaseki: İnşaat Sektörünün Önü Açık Basın Gaza!

13 Nisan 2017 Perşembe, 11:50:55
 Bakan Özhaseki: İnşaat Sektörünün Önü Açık Basın Gaza!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’den inşaatçılara seslendi. Özhaseki, “Sektörün önü açık, durgunluğu, çekingenliği ve ihtiyatlı davranmayı bir kenarı bırakıp, 16 Nisan sonrası basın gaza” dedi…

Kayseri´de  'İnşaat Sektörü Zirvesi´ne katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “İnşaat sektörünün önü açık, 16 Nisan’dan sonra basın gaza” dedi.

İHTİYATLI DAVRANMAYI BIRAKIN BASIN GAZA
kentsel dönüşümle birlikte Türkiye´de inşaat sektörünün önünün açık olduğunu söyleyen Bakan Özhaseki, “Bu sektördekilere sesleniyorum. İnşaat sektörünün önünü açık. Kendinize hedef koyun. 45- 50 milyar dolarlık bir piyasadan söz ediyorum. Ayrıca, sektördeki istihdam da cabası. 15- 20 yıldır inşaat sektöründeki büyümeyle birlikte sadece yurt içinde değil, yurt dışında da başarılıyız. Dünya genelindeki 250 ülke inşaat şirketleri arasında 40 Türk şirketi yer alıyor. Bir başka deyimle ülke olarak Çin´den sonra ikinci sıradayız. O nedenle sektörü büyütmeliyiz. Örneğin, otobanda motoru sağlam, aküsü sağlam bir otomobille basın, basabildiğiniz kadar gaza. Sektördeki durgunluğu, çekingenliği  ve ihtiyatlı davranmayı bir kenarı bırakıp, 16 Nisan sonraı basın gaza.´´


Yeni imar yönetmeliği hakkında da açıklamada bulunan Özhaseki, yeni düzenleme ile birlikte her daire için bir park yeri bulundurmak zorunluluğu geleceğini söyledi.

İMARIN DEĞİŞMEZ KURALLARINI YAZDIK
İmarın değişmez kurallarını yazdık diyen Bakan Özhaseki, “Bunlar değişmeyecek. Biz temel kuralları koruyoruz. Ama her şehrin ayrı bir imar yönetmeliği olacak” dedi.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER