Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Mobilya ve Beyaz Eşyada KDV İndirimi Eylül’e Uzatıldı

Mobilya ve Beyaz Eşyada KDV İndirimi Eylül’e Uzatıldı

10 Nisan 2017 Pazartesi, 11:16:29
 Mobilya ve Beyaz Eşyada KDV İndirimi Eylül’e Uzatıldı
Başbakan Binali Yıldırım, mobilya ve beyaz eşyada KDV indirimini Eylül sonuna kadar uzattıklarını söyledi…

Başbakan Binali Yıldırım canlı yayına katıldığı bir programda mobilya ve beyaz eşyadaki KDV indirimini Eylül sonuna kadar uzattıklarını söyledi.


Piyasayı canlandırmak için konutta, mobilya sektöründe ve beyaz eşyada KDV indirimi yaptıklarına dikkat çeken Yıldırım, beyaz eşya ve mobilyadaki Nisan ayı sonuna kadar geçerli olan KDV indirimini Eylül ayı sonuna kadar uzattıklarını söyledi.


KOSGEB kredilerinin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Binali Yıldırım, 250 bin esnafın KOSGEBden kredi almaya hak kazandığını, diğerlerinin de başvurularının değerlendirildiğini vurgulayarak büyük ölçekli iş camiasından işverenlerin de 60 milyara yakın kredi garanti fonundan kaynak kullandığını açıkladı.


Primleri ertelediklerini, borçları yeniden yapılandırdıklarına dikkat çeken Yıldırım "2016 Hazirandan öncekiler yeniden yapılandı. Şimdi 2016 Haziran sonundan sonra darbeye rastlayan zamanlarda, darbe girişiminden sonra işleri kötüye gidenleri için bir imkan daha getiriyoruz. Meclis açılınca bunlar için de ödeme zorluğuna düşen esnafımız için, işverenlerimiz için prim ve sigorta primi ve vergi yeniden yapılandırmasına gideceğiz” diye sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER