Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Referandum Sonrası Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem Başlıyor

Referandum Sonrası Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem Başlıyor

29 Mart 2017 Çarşamba, 14:24:14
Referandum Sonrası Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem Başlıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 16 Nisan referandum sonrası yeni bir kentsel dönüşüm hazırlığında olduklarını söyledi. Özhaseki yeni yasa ile birlikte yerinde dönüşüm yaparak hızlı ve daha az maliyete dönüşüm olacağını söyledi…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sultanbeyli'de iş adamları, müteahhitler ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi.


kentsel dönüşümle ilgili yeni bir yasa hazırlığında olduklarını söyleyen Özhaseki, “İnşallah 16 Nisan'dan sonra bir yasa hazırlığımız var. Onu geçirebilirsek kentseldönüşümde yerinde dönüşüm yaparak, vatandaşların evlerini çok hızlı bir şekilde dönüştürüp, onlara fazla bir maliyet getirmeden doğru bir mantıkla işi çözmeye çalışıyoruz” dedi.


YENİ FORMÜLLERİMİZ VAR
Kentsel dönüşümde finans ve rezerv konusunda yeni formüllerimiz var diyen Özhaseki, Bir çok belediye başkanıyla paylaştığımız zaman da, bu işin çok hızlı bir şekilde yapılabileceğinden bahsediyorlar. İnşallah bunları biz yapacağız" dedi.

İNŞAAT SEKTÖRÜNE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR
İnşaat sektörüne çok iş düştüğünü belirten Özhaseki,”Su evleri devlet yapmayacak biz programlayacağız, belediyeler hazırlayacak siz yapacaksınız. Ama yeni yönetmeliğe gore yapacaksınız” diye konuştu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER