Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Dumankaya’dan Ev Alanlara Açıklama Geldi

Dumankaya’dan Ev Alanlara Açıklama Geldi

20 Mart 2017 Pazartesi, 11:23:42
 Dumankaya’dan Ev Alanlara Açıklama Geldi
22 Eylül’de Fetö soruşturması kapsamında TMSF’ye devredilen Dumankaya İnşaat’tan ev alanlara açıklama geldi. Şirketin yarım kalan 3 binden fazla konutu bulunuyor…

Fetö soruşturması kapsamında 22 Eylül’de TMSF’ye devredilen Dumankaya’dan ev alanlar endişeli. Şirketin Maltepe, Sancaktepe, Kartal, Halkalı ve Bahçeşehir'de yarım kalan projelerinde 3 binden fazla konut bulunuyor.


Dumankaya Şirketler Grubu Yönetimi’nden aylardır evini teslim edilmesini ya da inşaatın devam etmesini bekleyenlere “Önümüzdeki dönemde; inşaatların başlangıç tarihleri ve teslim süreçleri sizlerle paylaşılacaktır" denildi.


Açıklama şöyle;
"Yönetim kurulumuz göreve geldiği ilk günden itibaren grup şirketlerimizin ticari faaliyetlerini sekteye uğratan birçok sorunlu konuyu tek tek ele almakta ve sonuçlandırmaktadır.


Henüz paydaşlarımızın sorunlarına etkisi hissedilmese de belli bir süre içinde kalıcı çözümlerle düğüm olmuş tüm konular nihayetlendirilecektir.


Bu süreç içerisinde önceliğimiz yarım kalan inşaat projelerinde inşa süreçlerinin yeniden planlanması ve en kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi olmuştur. Bu kapsamda geliştirdiğimiz tüm çözüm seçenekleri değerlendirilmektedir. Önümüzdeki dönemlerde inşaatların başlangıç tarihlerini ve bitiş tarihlerini sizlerle paylaşacağız.

Dumankaya şirketler grubu olarak tüm yasal ve sözleşme yükümlülükleri ile sorumlulukların yerine getirilmeye çalışılacağını kamuoyuna duyurmak isteriz.

Ülkemizin geçirdiği sıkıntlı günleri geride bıraktığı şu günlerde tüm Dumankaya paydaşlarına en kısa sürede kalıcı çözümler sunacağımızı bildiririz."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER