Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Türk Telekom PTT GYO Geliyor

Türk Telekom PTT GYO Geliyor

17 Mart 2017 Cuma, 16:50:18
 Türk Telekom PTT GYO Geliyor
Türk Telekom ile PTT “Gayrimenkul Değerleme ve İşbirliği Ön Protokolü” imzaladı. Bu kapsamda sahip olunan gayrimenkullerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için ortak bir şirket ya da GYO kurulması planlanıyor..

Türk Telekom ve PTT arasında “Gayrimenkul Değerleme ve İşbirliği Ön Protokolü” imzalandı. Bu kapsamda her iki şirkette gayrimenkullerini en iyi şekilde değerlendirmek ve finansal kazanım elde etmeyi hedefliyor.

GYO OLACAK
Ön Protokole göre, Türk Telekom ve PTT’ye ait gayrimenkuller ile ortak kullanılan taşınmazlar üzerinde gayrimenkul geliştirme, değerlendirme, proje yönetimi ve bina yönetimi faaliyetlerinde iş birliği yapılacak. Bu faaliyetleri yerine getirmesi için Türk Telekom ve PTT ortaklığında bir şirket veya "Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı" kurulması da planlanıyor.


Bu yolla elde edilecek ilave finansal kazanımlarla, Türk Telekom ve PTT e-ticaret ile lojistik gibi alanlarda yeni ortak girişimler kuracaklar ve birlikte yeni başarılara imza atacaklar.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany, PTT ile birlikte gerçekleştirecekleri yeni iş birliği sayesinde her iki şirketin de büyük kazanımlar sağlayacağını belirterek, PTT ile hayata geçirecekleri yeni iş birliğini, iki şirket arasında yıllardır devam eden sinerjinin en önemli meyvelerinden biri olarak gördüklerini ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER