Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Yatırım İçin Altın mı Döviz mi Gayrimenkul mü Alınmalı?

Yatırım İçin Altın mı Döviz mi Gayrimenkul mü Alınmalı?

13 Mart 2017 Pazartesi, 10:57:44
Yatırım İçin Altın mı Döviz mi Gayrimenkul mü Alınmalı?
İTO Yatırım Ortaklarından Özkan Özçelik, yatırım için altın mı döviz mi konut mu sorusuna yanıt verdi. Sorunun yanıtı haberimizde…

İTO Yatırım Ortaklarından Özkan Özçelik, yatırım için altın mı döviz mi konut mu sorusuna şöyle cevap verdi. Döviz ve altın fiyat değişikliği ile artık yatırımın gayrimenkule yapılması gerektiğini vurgulayan Özçelik,  değeri gün geçtikçe katlanan konutların dövizden daha kazançlı bir yatırım aracı olduğunu söyledi.


‘Kazanç garantili’ birikim değerlendirme aracı olarak yerini sağlamlaştıran gayrimenkulde Ankaralı yatırımcılar son 3 yılda yüzde 60’a ulaşan kazançlar elde ettiler.

Doğru lokasyonda inşa edilen kaliteli projelerin hem oturum amaçlı alana, hem de yatırımcıya kazandırdığını kaydeden Özçelik, 2017 konuta yatırımın en uygun zamanı olacağını söyledi.

 
Birikimlerin konut üzerinde çok daha fazla değerlenebileceği son aylarda daha fazla kendini gösterdi diyen Özçelik, “Alıcı, aldığı konutun kendini kısa sürede amorti etmesini, konutunun değerini teslimden sonra bile artırmasını bekliyor. Her ortamda, ekonomiyle ilgili her durumda kendine kazandıracak projelere yönelen dikkatli yatırımcı, doğru projeyi seçebiliyor. Birikimlerin konut üzerinde çok daha fazla değerlenebileceği son aylarda daha fazla kendini gösterdi. Önümüzdeki dönemde de konut yatırımı değerini günden güne artıracak, hatta 2017 konuta yatırımın en uygun zamanı olacak” şeklinde sözlerini tamamladı.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER