Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Kanal İstanbul Avrupa Yakası’nda Gayrimenkulün Değerini Artıracak

Kanal İstanbul Avrupa Yakası’nda Gayrimenkulün Değerini Artıracak

13 Mart 2017 Pazartesi, 10:38:26
 Kanal İstanbul Avrupa Yakası’nda Gayrimenkulün Değerini Artıracak
ERA Gayrimenkul Türkiye Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Ufuk Şevki, Kanal İstanbul projesinin özellikle Avrupa Yakası’nda emlak fiyatlarının değerini daha da artıracağını söyledi…

ERA Gayrimenkul Türkiye Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Ufuk Şevki, Kanal İstanbul projesini değerlendirdi.

Projenin Avrupa, Asya ve Afrika kıtaları arasında çok iyi bir lojistik merkezi haline geleceğini vurgulayan Şevki, özellikle Avrupa yakasında bu sayede gayrimenkullerin değerinin artacağını belirtti.Kanal İstanbul olarak bilinen projenin Karadeniz ve Marmara Denizi arasında yapay bir su yolu açacağını söyleyen Ufuk Şevki, asıl amacın gemi trafiğini rahatlatmak olduğunu ancak projenin pek çok açından çok değerli olduğunu ifade etti.
 

Son duruma göre Küçükçekmece Gölü’nden başlayarak Sazlıdere Barajı üzerinden Karaburun’dan Karadeniz’e bağlanacak olan ‘Kanal İstanbul’ projesinin, Türkiye’nin konteyner hareketliliğinin yaklaşık yüzde 50’sini taşıyan Ambarlı Limanı’nı kullanan araçlar için de son derece önemli olduğunu belirten Şevki, “Avcılar, Beylikdüzü gibi yoğun konut alanı da projenin batısında kalacağı için su an İstanbul Boğazı’ndaki köprülerden daha kapasiteli ve birden fazla köprülere ihtiyaç duyulacak. Karadeniz kıyısında inşa edilen 78 milyon metrekarelik 3.Havaalanı’nın da oluşturacağı kara ve hava trafiğine ‘Kanal İstanbul’un trafiği de eklendiğinde kontrol edilmesi güç bir hal alacak” dedi.

 ‘Kanal İstanbul’ projesi ile her durumda bir ada oluşacağı için bu adanın enerji, su, ikmal gibi sosyoekonomik ve kültürel etkileşiminin de iyi planlanması gerektiğini söyleyen Şevki, Bunların hepsi yeni yatırım anlamına geliyor. Yeni yatırımlar bölgenin ve İstanbul’un değerini katlayacak, gayrimenkul fiyatları da doğru orantılı olarak yükselecek. Bu çalışmalar ekonomiye yukarı yönlü bir ivme kazandıracak ve pek çok sektör için yeni iş alanları açacak” diye konuştu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER