Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İstanbul’da Ucuz Ev Nereden Alınır?

İstanbul’da Ucuz Ev Nereden Alınır?

09 Mart 2017 Perşembe, 15:43:25
İstanbul’da Ucuz Ev Nereden Alınır?
İstanbul’da konut fiyatları her geçen gün artıyor. Fakat bazı lokasyonlar “ucuz evin adresi” olmaya devam ediyor. Peki İstanbul’da ucuz ev nereden alınır? Sorunun yanıtı haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


“İstanbul’un taşı toprağı altın” sözü gerçek oldu. Özellikle son birkaç yıldır hız kazanan kentsel dönüşüm furyasından sonra düne kadar birçoğunun adını bile duymadığı yerler bugünün yatırım merkezi oldu. Bunun en iyi örneklerinden biri de Fikirtepe’dir kuşkusuz. Gecekondu bölgesi iken bugün fiyatlar Ataşehir’le, Bağdat Caddesi ile yarışıyor.


Yine metro, tünel, otoyol, havalimanı, köprü gibi dev yatırımlara da ev sahipliği yapan İstanbul’da bu yatırımların etkisi ile de emlak fiyatları adeta uçtu.


Merkezde fiyatlar el yakıyor.  Metrekare fiyatları minimum ortalama 10 bin TL’den başlıyor. Peki İstanbul’da ucuz ev nereden alınır?


İSTANBUL’DA UCUZ EV NEREDEN ALINIR?
İstanbul genelinde ortalama fiyatlar yüksek olsa da bazı lokasyonlar hala “ucuz evin adresi” olma özelliğini koruyor. Özellikle Sancaktepe, Kurtköy, Pendik, Esenyurt, Beylikdüzü, Ç ekmeköy, Tuzla, Beylikdüzü gibi lokasyonlar hem düşük fiyata konforlu bir yaşamın kapılarını açıyor hem de küçük birikimini büyük kazanca dönüştürmek isteyenlere iyi bir yatırım fırsatı sunuyor.


İstanbul’da en ucuz konutlar genellikle Çekmeköy, Pendik, Sancaktepe, Esenyurt gibi yeni yerleşim yerlerinde bulunuyor. Bu bölgeler de gelişimini tamamladığında fiyatlar merkeze yaklaşacaktır. Ataşehir bunun en iyi örneği.  Bölge düne kadar ucuz evin adresi olarak gösterirken bugün  fiyatlar Kadıköy’le, Bağdat Caddesi ile yarışıyor. Bu gelişimindeki en büyük etki ise İstanbul Finans Merkezi’ne komşu konumu. Ataşehir örneğinden de anlaşılacağı gibi yatırım yapacağınız konutun bulunduğu lokasyon oldukça önemli. Bölgede yapılacak metro, köprü, tünel, AVM, hastane, okul gibi yatırımlar evinizin değerini katlayacaktır.


Özetle,  bu tür yatırımlara gebe fakat gelişiminin başında olan lokasyonlar hem uygun fiyata ev sahibi yapıyor hem kazançlı bir yatırım imkanı sunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER