Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İngiltere’de Konut Fiyatları Şubat'ta Yüzde 4,5 Arttı

İngiltere’de Konut Fiyatları Şubat'ta Yüzde 4,5 Arttı

01 Mart 2017 Çarşamba, 15:22:40
 İngiltere’de Konut Fiyatları Şubatta Yüzde 4,5 Arttı
İngiltere’de konut fiyatları Şubat ayında yıllık bazda yüzde 4,5 artış gösterdi. Bir önceki aya göre ise yüzde 0,6 yükseldi…

Nationwide konut fiyat endeksi açıklandı. Buna göre İngiltere’de Şubat ayında konut fiyatları yıllık bazda yüzde 4,5 arttı.


Endekse göre İngiltere’de konut fiyatları Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 artış gösterdi. Ortalama konut fiyatları 202 bin 846 sterline çıktı.


Açıklamada konut piyasasında önümüzdeki döneme ilişkin belirsizliklerin bulunduğu, 2017 yılında konutfiyatlarının yaklaşık yüzde 2 artmasının beklendiği kaydedildi.


Verilere ilişkin olarak Nationwide Baş ekonomisti Robert Gardner, “Birçok ekonomistle ortak şekilde 2017 yılında iş yatırımları ve istihdam üzerinde artan belirsizlikler nedeniyle İngiliz ekonomisinin yavaşlamasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.


İngiliz ekonomisinde son birkaç çeyrektir iç tüketim harcamalarının itici gücü ile büyümenin sağlandığı, önümüzdeki aylarda zayıflayan sterlinin oluşturacağı enflasyonist baskıların tüketici harcamalarını da frenleyebileceği kaydedildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER