Anasayfa >

Sektörden Haberler >

"Gurbetçilere KDV’siz Konut Tatilcileri Yatırımcı Yapacak"

"Gurbetçilere KDV’siz Konut Tatilcileri Yatırımcı Yapacak"

23 Şubat 2017 Perşembe, 15:44:13
Gurbetçilere KDV’siz Konut Tatilcileri Yatırımcı Yapacak
Gurbetçilere KDV’siz konut alma imkanı sunan yeni düzenleme ile ülkeye döviz girdisinin artacağını belirten Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, yaz tatili için Türkiye’ye gelecek olan gurbetçiler şimdiden yatırım yapmaya başlayacak dedi…

Yeni düzenleme ile yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları Türkiye’den KDV’siz konut satın alabilecekler. Çalışma veya oturma izni alarak 6 aydan daha fazla yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları da yabancılar gibi, Türkiye'de aldıkları ilk konut ve iş yeri için KDV ödemeyecek.

Gurbetçilerin Türkiye’den KDV’siz konut satın alması için satın aldıkları gayrimenkulü 1 yıl satmamaları ve ödemeyi döviz ile yapmaları gerekiyor. Satmaları durumunda KDV’yi ödeyecekler.


Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Uygulamanın sektöre ve ekonomiye katkı sağlayacağını belirten Özen Kuzu, ülkeye döviz girdisi sağlanacak dedi.

Özen Kuzu yeni düzenleme ile yaz yaylarında Türkiye’ye gelen gurbetçiler şimdiden yatırım yapmaya başlayacak diye konuştu.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER