Anasayfa >

Sektörden Haberler >

"2017’de En Çok Bu 2 İl Değerlenecek"

"2017’de En Çok Bu 2 İl Değerlenecek"

21 Şubat 2017 Salı, 10:29:48
2017’de En Çok Bu 2 İl Değerlenecek
Realty World Elfi Gayrimenkul brokerı Özkan Aydemir, 2017’de en çok Çanakkale ve Balıkesir’in değer kazanacağını söyledi…

Realty World Elfi Gayrimenkul brokerı Özkan Aydemir konut alacakları ellerini çabuk tutmaları konusunda uyardı.

KONUT FİYATLARI DÜŞECEK
İnşaat malzemeleri ve konuttaki KDV oranlarının indirilmesinin Türkiye ekonomisine artı olarak yansıyacağına dikkat çeken Aydemir, bunun gayrimenkul fiyatlarında indirim olacağı anlamına geldiğini ve bu fırsatı kimsenin kaçırmaması gerektiğini söyledi.

YENİ TEŞVİKLERLE KONUT SATIŞLARI ARTACAK
Yeni teşviklerle birlikte konut satışlarının artacağını belirten Aydemir, “2017 yılı için hükumetin aldığı bazı kararlar ile GYODER ve emlak Konut'un yaptığı kampanyaların konutsatışına çok büyük bir etki sağlayacağını düşünüyorum. Bu kampanyaların Türkiye'deki diğer projelere de yansıması konut satışlarını tetikleyecek" dedi.


Son 3 yıl zarfında Bursa'da gayrimenkul satışının 40 binlerden 50 binlere ulaştığını ifade eden Aydemir, "Şu anda İstanbul-İzmir otobanının Nisan sonu itibariyle Bursa etabı açılmış olacak. Bu da Bursa'yı gerçekten de farklı noktaya getirecek. Artık Bursa'daki gayrimenkul satışları 50 binin altına düşmeyecektir. Bu otoyola ilaveten yeni kurulacak sanayi bölgeleri, Oto Test Merkezi ve kentsel dönüşüm ile birlikte Bursa'yı daha parlak bir gelecek beklemektedir" diye konuştu.

BURSA’DA YABANCI YATIRIMCI SAYISI GİDEREK ARTIYOR
Bursa'nın tarihi zenginliği ve İstanbul'a yakınlığı ile yabancı yatırımcının gözdesi olduğu belirten Aydemir, "Buna Uludağ ve denizi de eklendiğinde doğa ile iç içe olmak isteyen yabancı yatırımcı Bursa'yı tercih ediyor. Satış rakamlarına baktığımız zaman Bursa'nın yabancı yatırımcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Eskiden beri Bursa turizmine katkısı bulunan Arapların yaptığı yatırımların yukarı doğru seyredeceğini düşünüyoruz. Yeni çıkarılan yasada onlar için kaçırılmayacak bir fırsat oldu. Tabii ki Bursa'nın yarı sıra Antalya, Yalova ve Trabzon'da tercih edilenlerin arasında yer almaktadır" şeklinde konuştu.

ÇANAKKALE VE BALIKESİR MARMARA’NIN YILDIZI OLACAK
 Marmara bölgesinde ise yerli yatırımcının Çanakkale ve Balıkesir'e yöneldiğini ifade eden Aydemir, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığının resmi verilerine de baktığımız zaman 100 binlik bir plan var. Bu da önümüzdeki günlerde Marmara bölgesinde Çanakkale ve Balıkesir'in çok fazla değer kazanacağını gösteriyor. Mart aylında temeli atılacak Çanakkale köprüsü ile birlikte bu bölge bir adım daha öne çıkacak. İstanbul-İzmir otobanının da bitmesiyle Çanakkale ve Balıkesir Marmara bölgesinin parlayan yıldızları olacak" dedi.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER