Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Kadıköy’e 15 Kat Sınırı! Sırada Bu 3 İlçe Var!

Kadıköy’e 15 Kat Sınırı! Sırada Bu 3 İlçe Var!

16 Şubat 2017 Perşembe, 16:58:16
 Kadıköy’e 15 Kat Sınırı! Sırada Bu 3 İlçe Var!
Kadıköy’de kat yüksekliği serbest olan binalara 15 kat sınırı getiren imar planı İBB Meclisi’nde kabul edildi. 3 ilçe için de çalışmalar sürüyor….

Kadıköy’e kat sınırı geldi. Kat yüksekliği serbest olan binalara 15 kat sınır getiren planlar İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edildi.


3 ilçe için de çalışmalar devam ediyor. Başta Maltepe, Kartal ve Pendik olmak üzere diğer ilçelerde de yükseklik sınırlaması çalışmaları sürüyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan İNDER Başkanı Nazmi Durbayakım, söz konusu kararın birçok problemlere yol açabileceğini söyledi.


BÖLGELERE AYRI AYRI SINIRLAMA GETİRİLMELİ
Durbakayım, “Kadıköy’ü sahil-Bağdat Caddesi, Bağdat Caddesi-tren yolu, tren yolu-minibüs yolu ve minibüs yolu-E-5 olarak bölgelere ayırmak gerekiyor. Bu bölgelere de ayrı ayrı yükseklik sınırlaması getirilmeli. Sahil hattında yüksek bina yapılmayabilir. Fakat tren yolu ile E-5 arasında, 18 katlı riskli bir binada yaşayan vatandaşın binası nasıl dönüştürülecek. Hem metrekareler düşecek hem de 18 katta yaşayan vatandaşın manzarası değişecek. Bu karar birçok probleme yol açar. Tekrar gözden geçirilmeli” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER