Sancaktepe Konut Projeleri

Sancaktepe İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alıyor. 4 yıllık bir geçmişi olan Sancaktepe İstanbul’un en genç ilçeleri arasında yer alıyor. Sancaktepe, 2000’li yıllara kadar sanayi sektörü ile öne çıkan bir ilçe konumundayken  son yıllarda hızla kabuk değiştirerek konut projelerinin yoğunlaştığı bir bölge haline geldi. Sancaktepe’nin çevresinde yer alan Çekmeköy ve Ümraniye’de markalı konut projelerinin artması ile birlikte yükselen arsa fiyatları, yatırımcıları Sancaktepe’ye yönlendirdi.


İstanbul Anadolu Yakası’nın yıldızı parlayan ilçeleri arasında başı çeken Sancaktepe 2012’de Üsküdar-Sancaktepe metro çalışmalarının başlaması ile özellikle markalı konut proje geliştiricilerinin tercihi haline geldi. Kuzey ormanlarına sınırı olan bölgenin doğasının korunmuş olması da Sancaktepe’nin cazibesini arttırıyor. Ayrıca yakında tamamlanacak olan 4 bin yataklı Şehir Hastanesi de bölgeye değer katacak özelliklerden biri.


Son 5 yılda Sancaktepe konu projeleri fiyatları yüzde 100’e yakın bir artış gösterdi. 4-5 yıl önceye kadar 2 bin 2 bin 500 TL olan konut metrekare fiyatları bugün 4 bin 250-5 bin TL’yi buldu. Metro hattının hizmete açılması ile birlikte Sancaktepe konut projesi fiyatlarının daha da yukarı çıkacağı öngörülüyor.

Sancaktepe konut projeleri daha çok oturum için tercih ediliyor. Bölgede 2+1 ve 3+1 daireler 1+1 dairelere nazaran daha çok talep görüyor. Sancaktepe konut projeleri daha çok aileler tarafından talep ediliyor. Bölgede markalı konut üretimi 2006 yılında başlarken geçen 10 yıllık süreçte 48 firma proje geliştirdi.

Rekabetin yoğun olduğu bölgede çok sayıda markalı konut projesi üretiliyor. Sancaktepe’de Sinpaş’tan Teknik Yapı’ya kadar birçok markalı konut geliştiricisinin projesi yer alıyor.  Sancaktepe konut projeleri hem yatırım hem de oturum için tercih edilebilir. İstanbul'un yeni gelişen ilçeleri arasında yer alan Sancaktepe konut projeleri önümüzdeki yıllarda daha değerleneceği öngörülüyor.