Anasayfa >

Rezidanslar >

Sinirlenip dairelerini 530 milyon TL'ye aldı

Sinirlenip dairelerini 530 milyon TL'ye aldı

22 Kasım 2013 Cuma, 10:45:38
Sinirlenip dairelerini 530 milyon TLye aldı
Taşyapı İnşaat, İstanbul Kadıköy’de Four Winds projesindeki devlet payına en yüksek fiyatı vererek ihaleyi kazandı

Taş Yapı, kendi inşa ettiği Four Winds Residence'da bulunan Maliye'ye ait 341 dairelik hisseyi ihalede 530 milyon liraya satın alıp tamamına sahip oldu

Taş Yapı, Maliye'ye ait Kadıköy'deki arsada gerçekleştirdiği Four Winds Residence'da devlete ait yüzde 60
hisseyi 530 milyon liraya satın aldı. Şirket böylece 341 daireyi yapılan ihale sonucunda almış oldu. Türkiye'de ilk kez bir müteahhitlik şirketi, inşaatını kendisi yaptığı projeye yüksek meblağ ödeyerek tamamını devraldı.
500 konutluk 42 katlı 4 blokta 500 rezidanstan oluşan Four Winds Residence’daki taşınmazların satış ihalesinde en yüksek teklif Taşyapı-Demsan ortak girişim grubundan geldi.

 

SORUN ÇIKACAKTI

Taş Yapı Başkanı Emrullah Turanlı, "Fiyat yüksek oldu ama para kazanmak için almadık. Hatta 30-40 milyon dolar zarar da edebiliriz. Fiyat yükseldi ama sinirlenip o fiyata çıktım. Tek elden yönetilmeyince aidatta ve satış gibi diğer kararların alınmasında sorunlar çıkıyor " diye konuştu.

 

MARTTA SATIŞA ÇIKACAK

Projenin inşaatının tamamlandığını ve önümüzdeki mart ayında satışa çıkmayı planladığını anlatan Emrullah Turanlı, daire başına 1.5 milyon lira teklif etmiş oldu. Turanlı "Biz değil devlet kazandı. Rakam beklentimizin çok
ötesinde. Proje bölünmesin diye bu teklifi sunduk" diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER