Anasayfa >

Konut Kredisi Haberleri >

Halk Bank da Konut Kredisi Faizini İndirdi!

Halk Bank da Konut Kredisi Faizini İndirdi!

10 Mayıs 2018 Perşembe, 15:41:50
Halk Bank da Konut Kredisi Faizini İndirdi!
Ziraat Bankası’nın ardından Halkbank da konut kredisi faiz oranını indirdiğini açıkladı. Banka 10 yıl vadeli 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0,98’e çekti…

Bankaların konut kampanyasına bir bankadan daha katılım geldi. Ziraat Bankası’nın ardından Halkbah da faizi indirdiğini duyurdu. Banka 10 yıl vadeli 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0,98’e çekti.

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz hafta başında konut stoğunu eritmek için bankaların kampanya başlatacağını açıklamıştı. Bun kapsamda ilk açıklama bugün Ziraat Bankası’ndan geldi. Ardından Halkbank da konut kredisi faizlerini indirdiğini duyurdu.

Konu ile ilgili Ziraat Bankası’dan yapılan açıklamada, konut sektörünün, birçok alt sektör ve ekonomiye önemli bir katkı sağladığı kaydedildi. Açıklamanın devamında “Bankamız, konut kredisini salt bir kredi vermekten öte, müşteriyle uzun vadeli bir birlikteliğin başlangıcı olarak görmekte ve konut kredisi müşterilerinin diğer tüm finansal ihtiyaçlarının karşılanmasında da tercih edeceği bütünsel çözüm önerileri sunmaktadır” denildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER