Anasayfa >

Konut Kredisi Haberleri >

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Faizi 0,98’e İndirdi!

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Faizi 0,98’e İndirdi!

10 Mayıs 2018 Perşembe, 14:07:11
Ziraat Bankası Konut Kredisinde Faizi 0,98’e İndirdi!
Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz hafta bankaların konut kampanyası başlatacağını duyurmuştu. Ziraat Bankası bugün 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar faizi yüzde 0,98’e indirdiğini açıkladı…

Konutta KDV indirimi ve tapu harcı indiriminin ardından konut kredisi faizlerinde beklenen indirim geldi. Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz haftanın başında bankaların konut kampanyası başlatacaklarını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından bugün Ziraat Bankası 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98'e indirdiğini duyurdu.

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada, “Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası'nın, bugün öncü bir adım daha atarak yarından itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık yüzde 0,98 olarak belirlediği ifade edildi.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER