Anasayfa >

Konut Kredisi Haberleri >

Binali Yıldırım’dan Müjde: Bankalar Konut Kampanyası Başlatacak!

Binali Yıldırım’dan Müjde: Bankalar Konut Kampanyası Başlatacak!

07 Mayıs 2018 Pazartesi, 14:19:04
Binali Yıldırım’dan Müjde: Bankalar Konut Kampanyası Başlatacak!
Başbakan Binali Yıldırım, konut alacaklara müjdeli haber verdi. Yıldırım, Ziraat Bankası ve diğer bankaların konut stoğunu azaltmak için kampanya yapacaklarını söyledi. Yıldırım, böylelikle konut sektöründe çarkları yeniden döndürmeye başlayacağız dedi...

konut kredisi faiz oranlarındaki artış giderek artıyor. Buna paralel olarak konut satışları da azalmaya başladı. Başbakan Binali Yıldırım, konut kredisi kullanarak ev alacaklara müjdeli haberi verdi. Binali Yıldırım, Ziraat Bankası ve diğer bankaların konut sektöründeki stoğu azaltmak için konut kampanyası yapacaklarını söyledi.

FAİZLERİ İNDİRİN
Bankacılık sektöründen beklentilerimiz var diyen Binalı Yıldırım, yüksek faiz bankalar için iyi bir şey değilse faizleri indirin dedi.

Bankaların konut sektöründeki stoğu azaltmak için konut kampanyası yapacağını belirte Yıldırım, “Ziraat Bankası ve diğer bankalar konut stoğunu azaltmak için kampanya başlatacak.Böylece çarkları konut sektöründe tekrar döndürmeye başlayacağız" diye konuştu.

TÜRKİYE’YE YÜKSEK FAİZ VE ENFLASYON YAKIŞMIYOR
Bankalar Birliği 61. Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’ye yüksek faiz ve enflasyon yakışmıyor dedi. Yıldırım, “Enflasyonu aşağı çekmek bizim görevimiz. Boş durmayacağız, enflasyonu aşağı çekeceğiz" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER