Anasayfa >

Konut Kredisi Haberleri >

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018'de Tavan Yaptı

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018'de Tavan Yaptı

13 Şubat 2018 Salı, 13:38:18
Konut Kredisi Faiz Oranları 2018de Tavan Yaptı
Konut kredisi faiz oranları giderek artıyor. 20 ayın zirvesini gören konut kredisi faizi yüzde 1,15’e kadar çıktı…

konut kredisi kullanarak ev almayın düşünenlere kötü haber. Faiz oranları giderek artıyor. Şu anda en düşük yüzde 1,15’i gören konut kredisi faizleri 20 ayın en yüksek rakamını gördü.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile konut kredisi faiz oranları yüzde birin altına inmişti. Fakat sonrasında rakamlar hızla yukarı doğru tırmanmaya başladı. Mart 2017’den sonra konut kredisi faiz oranları sürekli yükseldi.

Konut kredisi faiz oranları geçen ay yüzde 1,14'e ulaşırken, hali hazırda bankaların tüketicilere sunduğu 10 yıllık en düşük konut kredisi faizinin aylık oranı yüzde 1,15 seviyesinde. Bu rakam son 20 ayın en yüksek konut kredisi faiz oranı olma özelliği taşıyor.

Konut sektörünün temsilcileri konut kredisi faiz oranlarında yüzde 1’in kritik eşik olduğunu ve faiz oranlarının bu rakamın altına düşmesi gerektiğini söylüyor. Faizlerin yükselmesi ile birlikte konut satışlarının yavaşladığına dikkat çeken temsilciler tüketicinin büyük bir kısmının yüksek faiz oranları nedeniyle konut alımını ötelediğini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER