Anasayfa >

Kiptaş >

Kiptaş Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor!

Kiptaş Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor!

17 Temmuz 2018 Salı, 15:04:28
 Kiptaş Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor!
Eyüpsultan'da daha önce riskli alan ilan edilen bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor. KİPTAŞ, Pınar Camii, Akşemsettin Bulvarı Öğretmen Blokları ve altındaki bölgelerde yatay mimaride konut üretecek. Vatandaşlar projeleri Kiptaş’ın tanıtım ofislerinde görebilecek…

İstanbul'un tarihi ilçelerinden Eyüpsultan'da kentsel dönüşüm başlıyor. Daha önce riskli alan ilan edilen Pınar Camii'nin olduğu, Akşemsettin Bulvarı Öğretmen Blokları ve altındaki bölgeyi kapsayan yerleşim yerlerinde çalışmalar yakında başlayacak.

Kentsel dönüşüm projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ'ın üstlendiğini aktaran Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, "KİPTAŞ yakında proje tanıtımlarını yapacak. Her iki mahallemizdeki vatandaşlarımızı memnun edecek projeler olacak" dedi.

“MÜKEMMMEL BİR YAŞAM ALANI OLACAK”
KİPTAŞ’ın projelerinin planlama çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Remzi Aydın, yatay mimariyi esas alan projenin, konumu, sosyal donatı alanları, peyzajı, otoparkları ve alışveriş üniteleriyle mükemmel bir yaşam alanı olacağını ifade etti.

Vatandaşların projeyi KİPTAŞ'ın yakın zamanda açacağı tanıtım ofislerinde göreceğini belirten Aydın, "KİPTAŞ, bize projeyi sundu. Ben çok beğendim. İnşallah yakında açılacak KİPTAŞ tanıtım ofislerinde vatandaşlarımız da görecek. Ben onların da bu projeyi beğeneceklerini umuyorum. Akşemsettin ve Yeşilpınar’dan sonra Karadolap ve İslambey’de de kentsel dönüşüm çalışmaları başlaması için görüşmelerimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER