Anasayfa >

Kiptaş >

Kiptaş Silivri 3.Etap Başvuruları Başladı! 119 Bin TL’ye 2+1!

Kiptaş Silivri 3.Etap Başvuruları Başladı! 119 Bin TL’ye 2+1!

28 Mart 2018 Çarşamba, 12:46:36
Kiptaş Silivri 3.Etap Başvuruları Başladı! 119 Bin TL’ye 2+1!
Kiptaş Silivri Konutları 3.etapta başvurular başladı. Başvuruların 18 Nisan’a kadar devam edeceği projede konut adedinden fazla başvuru olursa kura çekilecek. Kiptaş Silivri Konutları 3.etap fiyatları 119 bin TL’den başlıyor…

Bugüne kadar 80 bin konuta imza atan kiptaş Silivri’deki yeni projesi için başvuru toplamaya başladı. Kiptaş Silivri Konutları 3.etap başvuruları bugünden itibaren başladı. Başvurular 18 Nisan’a kadar devam edecek.  Kiptaş Silivri 3.etap başvuruları Kiptaş Genel Müdürlüğü'ne yapılıyor. Eğer konut adedinden fazla başvuru yapılırsa 28 Nisan Cumartesi günü noter huzurunda yapılacak kura sonucu hak sahipleri belirlenecek.

KİPTAŞ SİLİVRİ 3.ETAP BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Projede 99 adet 2+1 giriş kat daire için engelli vatandaşlara müracaat önceliği verilecek. 173 bin 606 metrekare alan üzerinde yükselen Kiptaş Silivri Konutları 3.etap projesinde toplam bin 508 adet konut yer alıyor. Projede 92 metrekare 2+1, 112 metrekare 3+1 daire yer alıyor.

KİPTAŞ SİLİVRİ KONUTLARI 3.ETAP FİYAT LİSTESİ
Kiptaş Silivri Konutları 3.etap fiyat listesi şöyle;
2+1 daireler 119 bin TL’den,
3+1 daireler ise 215 bin TL’den başlıyor.

36 ay vade farksız taksit imkanı sunulan projede yüzde 20 peşinde 120 aya kadar banka kredisi ile taksit imkanı sunuluyor.
24 ay sonra konut teslimleri yapılması planlanan Kiptaş Silivri 3.etap projesinde okul, spor sahası, geniş peyzaj alanları, çocuk oyun alanları, sağlık ocağı ve cami yer alıyor.

E-5 Otoyoluna yakın konumda yer alan Kiptaş Silivri 3.etap projesi Tem otoyoluna 5 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Projenin lansman toplantısına Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal katıldı.

HİÇ EVİ OLMAMA ŞARTI
Kiptaş Silivri 3.etap başvuru şartlarına değinen  KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, a Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, İstanbul'da ikamet etme ve 24 ay konutların satılmama şartları bulunduğunu söyledi.

Kiptaş’ın bundan sonraki süreçte kentsel dönüşümde daha aktif olacağına dikkat çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mevlüt Uysal, “Kiptaş olarak İstanbul’da kentsel dönüşüme girmiş bulunmaktayız. Özel sektörün girdiği yerler var. Bazıları başarılı olmuş fakat bazıları bazı yerlerde sıkışıp kalmış. Biz bu yerlerde artık devreye gireceğiz” dedi.

VATANDAŞIN CEBİNDEN BEŞ KURUŞ ALMADAN EVİNİ YENİLEYECEĞİZ
Uysal, “Biz kentsel dönüşümde vatandaşın yanında olacağız. Sorunlu yerlerde ilave para almadan, imar artışına gitmeden, sadece vatandaşın mevcut dairesinden yüzde 20 kesinti yaparak konutları yapacağız. Vatandaştan aldığımız yüzde 20 kesinti ile maliyetin yüzde 70’ini karşılayacağız kalan yüzde 30’unu ise İBB karşılayacak” diye konuştu.

İSTANBUL’DA DÖNÜŞÜME 1 MİLYAR TL BÜTÇE
İstanbul’da kentsel dönüşüm için 1 milyar TL bütçe ayırdıklarını belirten İBB Başkanı Mevlüt Uysal, “320 milyon Gaziosmanpaşa projesi 30 milyon da Beyoğlu projesine olmak Kiptaş’a aktaracağımız 350 milyon TL meclisten geçti. Gaziosmanpaşa’da dört bölgede kentsel dönüşüme başlayacağız. Beyoğlu’nda da 120 konutluk bir projemiz olacak. Her iki projeye de Nisan ayında başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

8-9 İLÇEDE 10 BİN YENİ KONUT
Kentsel dönüşüm kapsamında bu yıl 8-9 ilçede toplam 10 bin konut geliştireceklerini açıklayan Mevlüt Uysal, “ Büyükçekmece Mimaroba’da 350 konutluk, Beyoğlu’nda 120 konutluk, Gaziosmanpaşa’da 4 farklı bölgede ve Eyüp’te projelerimiz olacak. Bu yıl içinde 8-9 ilçede toplam 10 bin konut geliştirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz ağır giden yerleri hızlandırmak.  Önümüzdeki yıl bu ağır giden yerleri bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER