Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Keçiören Hacıkadın Kentsel Dönüşümle 6 Bin Konut Geliyor!

Keçiören Hacıkadın Kentsel Dönüşümle 6 Bin Konut Geliyor!

24 Ağustos 2018 Cuma, 13:13:08
Keçiören Hacıkadın Kentsel Dönüşümle 6 Bin Konut Geliyor!
Ankara Keçiören Hacıkadın kentsel dönüşüm projesi kapsamında 6 bin yeni konut inşa edilecek. 68 hektar alanda hayata geçirilecek olan Hacıkadın kentsel dönüşüm projesi kapsamında macera parkı, üzüm festival alanları AVM ve oyun kalesi yer alıyor. Proje tamamlandığında 25 bin nüfusun gelmesi bekleniyor…

Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı Hacıkadın kentsel dönüşüm projesi kapsamında 6 bin yeni konut üretilecek.
68 hektar alanda yükselecek olan Hacıkadın kentsel dönüşüm projesi Ankara Keçiören Belediyesi tarafından hayata geçirilecek.


İçerisinde Macera Parkı, üzüm bağları ve üzüm festival alanlarının yanı sıra kültür merkezi, AVM ile Oyun Kalesi’nin olacağı proje ile bölgeye 25 bin kişilik nüfusun gelmesi bekleniyor.

ŞELALELER VADİSİ
Hacıkadın kentsel dönüşüm projesini bir vadi proje şeklinde yaptıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “ismini de Şelaleler Vadisi koyduk. Burası eğimli ve zor bir arazi. Bu arazide konut yapılacak yerler ayrılacak diğer yerler ise tamamen yeşil alan olarak planlanacak. Ormana yakın olduğu için orman da bu tasarımın en önemli parçası haline gelmiş oluyor. 800’e yakın hak sahibimiz bulunuyor, Hak sahipleri ile toplantılar yapıp proje ile ilgili fikirlerini aldık, ulaşım yolların devamlılığının sağlanması noktasında çalışmalarımız devam ediyor ayrıca parselasyon planlarımız hazır. Tapu ve tescil işlemleri başlayacak, yılsonuna kadar bu işlemlerin de bitmesini bekliyoruz” dedi.

Projenin ilçedeki 3. kentsel dönüşüm projesi olduğunu belirten Ak, “İlkini Kuzey Ankara’da Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ yaptı. İkincisi bizim yaptığımız Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, 3.’sü Hacıkadın Kentsel Dönüşüm olurken, 4.’sü de Gümüşdere Mahallesindeki kentsel dönüşüm olacak” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER