Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

'İzmir'de dönüşümdeki ilk hedefimiz 40 bin konut'

'İzmir'de dönüşümdeki ilk hedefimiz 40 bin konut'

31 Temmuz 2018 Salı, 11:21:52
İzmirde dönüşümdeki ilk hedefimiz 40 bin konut
Son dönemde konut sektörünün en canlı olduğu şehirlerden İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları da hızla devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehirdeki 7 bölgede çalışma yaptıklarını belirterek, kentsel dönüşümle ilk olarak 35 ile 40 bin konut üretmeyi hedeflediklerini dile getirdi...

Konut sektörünün son yıllarda yıldızı parlayan şehri İzmir'de yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. İzmir'de konut piyasasının canlı olması, markalı konut üreticilerini de kendine çekti. Bununla birlikte İzmir'de dev kentsel dönüşüm projeleri de hayata geçiriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, halen Uzundere ve Örnekköy'de bin 500 civarında daire ve iş yerinin dönüşümünü sürdürdüklerini belirterek, "İlk hedefimiz 35 bin ile 40 bin adet arasında konut üretmek. Bunun için 7 bölgede çalışma yapıyoruz" diyte konuştu.

'VATANDAŞIN HAKKI KORUNACAK'

İzmirli müteahhitlere, Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm ihalelerine girme çağrısı yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, daha fazla yüklenicinin ihalelere girmesiyle rekabet ortamının güçleneceğini söyledi. Kentsel dönüşüm çalışmalarında kimsenin hakkını yemediklerinin altını çizen Kocaoğlu, "Vatandaşın hakkı maksimum düzeyde korunacak. Kentsel dönüşüm çalışmalarında kamu, tek bir artı değer bile almayacak. Artı değer çıkarsa, çöp dahil olmak üzere oradaki mal sahiplerine, vatandaşlara kalacak" diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER