Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Bakan Özhaseki: Fikirtepe’ye Bakanlık Olarak Girdik Şimdi Müteahhitlik Yapıyoruz!

Bakan Özhaseki: Fikirtepe’ye Bakanlık Olarak Girdik Şimdi Müteahhitlik Yapıyoruz!

20 Haziran 2018 Çarşamba, 14:41:52
Bakan Özhaseki: Fikirtepe’ye Bakanlık Olarak Girdik Şimdi Müteahhitlik Yapıyoruz!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fikirtepe’ye bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz dedi. Özhaseki, “ Batmış müteahhitlerin elinden alıp vatandaşla müteahhit arasındaki ihtilafı kendimiz çözeceğiz” dedi…

Üsküdar Belediyesi önünde vatandaşlarla bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fikirtepe’ye bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz dedi.

VATANDAŞA YARDIM İÇİN FİKİRTEPE'DEYİZ

Fikirtepe’de müteahhitlerle vatandaşların karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Özhaseki, “Bakan Özhaseki.  Fikirtepe'de devam eden kentsel dönüşüm sürecine de dikkat çekti. Özhaseki, " Fikirtepe'de bir plan yapılmış. Belediyeler de devreden çekilmişler. İlçe ve Büyükşehir çekilmiş. Vatandaşlarla müteahhitler karşı karşıya kalmışlar. Aynı ada içerisinde vatandaşın bir kısmının vekaleti Ahmet'te, birisi Mehmet'te. Çözün de göreyim. İmzalar atılmış. Aradan 3-4 sene geçmiş müteahhit batmış. Vatandaş mağdur, müteahhit mağdur, kamuoyu mağdur.  O yüzden tek başınıza hareket ederseniz zorluklar var. Şimdi müteahhit gelse size yüzde 85- 90 inşaatınızın verir mi? Hayır vermez. Devlet veriyor. Ama bazı kardeşlerimiz ne hikmetse uyanıklığı seviyor. Ben diyor, bir dükkanın yanına 2 tane daire isterim. Adalet değil. Fikirtepe'de bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz. Oradaki vatandaşların işlerini çözmeye çalışıyoruz. Şimdi yine gideceğiz oradaki batmış müteahhitlerin elinden alıp vatandaşla müteahhit arasındaki itilafı kendimiz çözeceğiz. Vatandaşa yardımcı olmak için yapacağız" dedi.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER