Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Fikirtepe'de Çadırsal Dönüşüm!

Fikirtepe'de Çadırsal Dönüşüm!

20 Haziran 2018 Çarşamba, 09:49:25
Fikirtepede Çadırsal Dönüşüm!
Adeta yılan hikayesine dönen Fikirtepe’de kentsel dönüşüm mağdurları çözüm aramaya devam ediyor. Evi yıkılan ve kira yardımı alamayan hak sahipleri çareyi şantiyeye çadır kurmakta buldu. Detaylar haberimizde….

Fikirtepe’de sular bir türlü durulmuyor. İstanbul’da kentsel dönüşümün kalesi olan Fikirtepe’de dönüşüm adeta yılan hikayesine döndü.  Birçok insanın mağduriyetine sebep olan bölgede mağdurlar hala çözüm bekliyor.

Kentsel dönüşüm kapsamında evleri yıkılan fakat kira yardımı alamayan Fikirtepe mağdurları çareyi şantiyeye çadır kurmakta buldu.  


Kentsel dönüşüm çalışmaları 7 yıl önce başlayan Fikirtepe birçok firmanın da iflasına neden oldu. Kimi firma projesini bitirmeyi başarırken kimi ise sonunu hazırladı.  En son Pana Yapı Fikirtepe’den çekildiğini açıklamıştı. Firma ekonomik sıkıntılardan dolayı projeleri bitiremeyeceğini duyurmuştu.

Sorunlar hala çözülemedi. Geçtiğimiz hafta, evi yıkılan ancak yeni evi teslim edilmeyen bir aile şantiye alanına çadır kurmuştu. Kira yardımı da alamayan vatandaşlar çadır kuran aileye destek verdi. Şantiyeye kurulan çadır sayısı arttı. Fikirtepe'deki milyonluk rezid  ansların yeni komşusu çadırlar.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER