Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm 2.Etap Kura Çekilişi Yapıldı!

İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm 2.Etap Kura Çekilişi Yapıldı!

13 Haziran 2018 Çarşamba, 10:56:21
 İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm 2.Etap Kura Çekilişi Yapıldı!
İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm projesinde ikinci etap kura çekilişleri yapıldı. 150 konutu sahipleri belirlendi...

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde ikinci etap kura çekilişi yapıldı. İlk etabının temelini atan İzmir Büyükşehir Belediyesi 2.etabın kura çekilişini de yaptı.

Başkan Aziz Kocaoğlu, yüzde 100 uzlaşma ve yerinde dönüşümle" Türkiye'de bir ilke daha imza attıklarını söyledi.

EŞ DOŞT İÇİN DEĞİL VATANDAŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bizim yaptığımız gibi kentsel dönüşüm yapan Türkiye’de başka hiçbir kurum yok diyen Kocaoğlu, “Bütün altyapıları da belediye bütçesinden yapıyoruz. Niye belediye bütçesinden yapıyoruz? Vatandaşa daha fazla hak kalsın diye. Bir vatandaşımı depreme dayanıksız binadan kurtarıp depreme dayanıklı, sağlıklı, parkı bahçesi olan bir binaya yerleştirirsem, bunun hazzı bize yeter. Biz eşimize dostumuza, hısım akrabaya, kayınbiradere, bacanağa, amcaoğluna, dayıoğluna çıkar sağlamak için değil, vatandaşımız ve devletimiz için çalışıyoruz" dedi.

Örnekköy proje alanında mevcutta 705 adet yapı ve 91 adet iş yeri olmak üzere toplam bin 291 bağımsız birim bulunuyor. Toplam 3 bin 520 konut ve 338 adet iş yerinin inşa edileceği proje alanında 60 metre 1+1 ,70 metre 2+1, 83 metre 2+1, 96 metre 2+1, 108 metre 3+1 ve 123 metre 3+1 olmak üzere toplam 6 ayrı konut tipi tasarlandı. 30 bin metrekarenin yeşile ayrıldığı İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesi kapsamında 10 bin metre semt spor alanı, içinde kapalı pazar yeri ve sosyal merkez bulunan 3 bin 500 metre Belediye Hizmet Alanı ile birlikte yaklaşık 4 bin metre büyüklüğünde 3 meydan yer alıyor. Yine projede açık/kapalı otopark,15 bin metre büyüklüğünde bir eğitim alanı bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER