Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm 1.Etap İhalesi Yapıldı!

Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm 1.Etap İhalesi Yapıldı!

12 Haziran 2018 Salı, 14:50:57
Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm 1.Etap İhalesi Yapıldı!
Bingöl Kültür Mahallesi kentsel dönüşüm 1.etap ihaleye çıktı. Projeye 5 firma teklif verdi. Bingöl Kültür Mahallesi kentsel dönüşüm projesi 5 etapta ihale edilecek. 2. ve 3.etap ise yarın ihale edilecek….

Bingöl Kültür Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin 1.etap ihalesi yapıldı. İhaleye 5 firma katıldı. Bingöl Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan projesi 5 etapta ihale edilecek. Projenin 2.ve 3.etabı ise yarın ihaleye çıkacak.

Yıkımı gerçekleştirilen Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi bin 108 adet konut, 160 rezidans, 18 kapalı otopark ve 7 adet açık otoparktan oluşuyor. Projede kapsamında sosyal ve ticari alanlar, AVM, cami, 8 derslik kreş, meydan, sergi ve fuaye alanları, sportif ve yeşil alanlar da yer alıyor.

Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre bugüne kadar 932 hak sahibine toplamda 2 milyon 857 bin 221 TL kira yardımı yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, “ Hak sahiplerimize yakın zamanda 3’er aylık kira yardımı yapılacaktır. Hiçbir hak sahibimiz kira yardımından dolayı mağdur edilmeyecektir. Kentsel dönüşüm projesinin yapım aşaması tamamlanıncaya kadar kira yardımlarının devam edeceği ve tapu devri yapmayan hak sahiplerinin de biran evvel işlemlerini tamamlamaları gerektiğini aktarıldı” denildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER