Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Kiptaş Okmeydanı Projesi Start Aldı!

Kiptaş Okmeydanı Projesi Start Aldı!

11 Haziran 2018 Pazartesi, 10:48:07
Kiptaş Okmeydanı Projesi Start Aldı!
Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm start aldı. Kiptaş tarafından yapılacak olan Van Blokları 1.etap yıkımı yapıldı. Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Mart 2019’da 5 bloktaki evlerin tamamlanması için talimat verdiğini söyledi..

Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm başlıyor. Bu kapsamda Van Blokları 1.etap yıkımları yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte “Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Van Blokları 1. Etap Yıkım Töreni”ne katıldı.

Okmeydanı Van Blokları’nda kentsel dönüşüm için ilk etapta gerekli olan 30 milyon lirayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak kendilerinin verdiğini ve buradaki dönüşümü İBB iştiraklerinden KİPTAŞ’ın yapacağını belirten İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Vatandaştan hiçbir ilave para almadan ve ilave imar artışı olmadan, sadece daire metrekarelerini yüzde 20 küçülterek kentsel dönüşüm yapacakları söyledi.

Mart 2019’da Gayrettepe Van Blokları’ndaki 5 blokta evlerin tamamlanması için talimat verdiğini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, inşallah 2019 belediye seçimleri öncesinde Van Blokları’nda anahtar dağıtımında da beraber oluruz dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Okmeydanı Van Blokları için 30 milyon lira kaynak ayırdı. Okmeydanı kentsel dönüşümünün ilk etabı, bu alanda bulunan 5 bloğun yıkılmasıyla başlıyor. kiptaş Gayrettepe projesinde mevcuttaki 80 daire yıkılarak yerine 110 daire yapılacak. İnşaat yapılacak alan ve çevresinde bulunan 50 ev için taşınma ve kira yardımında bulunulacak. Söz konusu alan, 13 Haziran 2016 tarihli karar ile riskli alan ilan edilmişti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER