Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Ankara Gölbaşı Koparan Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

Ankara Gölbaşı Koparan Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

30 Mart 2018 Cuma, 09:27:07
Ankara Gölbaşı Koparan Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi
Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı Koparan ve Tulumtaş Mahalleleri etabı kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edildi…

Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı Koparan ve Tulumtaş Mahalleleri etabı kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edildi. İlgili karar Bugün ki Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre Ankara Gölbaşı Koparan ve Tulumtaş mahalleri kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek.

İlgili karar Resmi Gazete’de şöyle yer aldı;
“Ankara ili Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15/2/2018 tarihli ve 29627 sayılı yazısı üzerine 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73.maddesine göre Bakanlar Kurulu’nca 19/2/2018 tarihinde kararlaştırılmıştır. “

KARAR
1.    Ankara ili Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, Koparan ve Tulumtaş mahalleleri etabı kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir.
2.    Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz.”

KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER