Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşümde İmzalar Atıldı

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşümde İmzalar Atıldı

07 Şubat 2018 Çarşamba, 14:47:29
Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşümde İmzalar Atıldı
Üsküdar Kirazlıtepe kentsel dönüşüm projesinde imzalar atıldı. Yaz aylarına gelmeden hafriyat çalışmalarına başlamayı planladıklarını söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, en fazla 2 yıl içinde proje tamamlamayı hedeflediklerini söyledi…

Çamlıca Camii çevresini kapsayan Üsküdar Kirazlıtepe kentsel dönüşüm projesinde imzalar atıldı. Toplu temel atma töreninde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yaz aylarına kalmadan hafriyat çalışmalarına başlamayı ve 2 yıl içerisinde de projeyi tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Binden fazla hak sahibinin olduğu Boğaziçi Yaşam Merkezi’nin Çamlıca Camii ile birlikte bölgeye ve İstanbul’a büyük değer katacağını söyledi.

Üsküdar Belediyesi olarak “Yerinde dönüşüm” ve “gönüllü dönüşüm” anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Türkmen, belgeleri en önce imzalayan vatandaşları Nato yolundaki dairelere geçici olarak taşıyacaklarını belirtti. Diğer vatandaşlara da kira ve taşınma yardımında bulunacaklarının altını çizen Türkmen, “ Yaz ayları gelmeden hafriyat işlerimize başlayıp en fazla 2 yıl içerisinde sizleri tekrar pırıl pırıl olan kendi evlerinize taşıyacağız.” Dedi.

Ramazan’da ibadete açılması hedeflenen Çamlıca Camii çevresindeki kentsel dönüşüm için Mart ayından itibaren çalışmalara fiilen başlanması planlanıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER