Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Üsküdar’da 4 Mahallede Kentsel Dönüşüm Cumartesi Başlıyor

Üsküdar’da 4 Mahallede Kentsel Dönüşüm Cumartesi Başlıyor

24 Ağustos 2017 Perşembe, 15:19:55
 Üsküdar’da 4 Mahallede Kentsel Dönüşüm Cumartesi Başlıyor
Üsküdar’da dev dönüşüm başlıyor. 4 mahallede 186 bin metrekarelik alanda yapılacak olan projenin 1.5 yılda tamamlanması planlanıyor…

Üsküdar’da büyük dönüşüm başlıyor. Üsküdar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliğiyle Cumartesi günü başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları 4 mahallede 186 bin metrekarelik alanı kapsıyor.

600 MİLYONLUK DÖNÜŞÜM
600 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan Üsküdar kentsel dönüşüm projesinin 1.5 yılda tamamlanması planlanıyor.

İlk etapta Yavuztürk, Güzeltepe, Kirazlıtepe ve Sultan Murat mahallerini kapsayan kapsayan projede uzun süredir vatandaşlar, belediye ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ arasında yapılan görüşmeler sonuçlandırıldı.

700 HANEYİ İLGİLENDİRİYOR
Toplam 700 haneyi ilgilendiren dönüşüm, anlaşmaya varılan vatandaşlarla cumartesi günü düzenlenecek olan törenle başlayacak.


180 AY TAKSİTLE
Belediye ve ilgili kuruluşlar tarafından yapılan görüşmelerde 750 haneden 400'u ikna edildi. Dönüşümün maliyetinin yüzde 80'ini Üsküdar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ karşılayacak kalan yüzde 20'lik kısmı ise 180 aya varan vadelerle vatandaş borçlanmasıyla karşılanacak.

İLK KAZMA CUMARTESİ VURULACAK
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bölgede 750 hissedarın olduğunu ve bunun 400’e yakın ile görüştük. Görüştüklerimizin yüzde 80'i bu projeye sıcak bakıyor. Vatandaşlarımız tapuları ve binaları itibarıyla neyi hak ediyorlarsa onları fazlasıyla kazandırmış olacağız. Cumartesi günü ilk kazmayı vuracağız. 3 ay içinde tahliye işlemlerinin tamamlanmasıyla proje başlayacak ve 1.5 yıl içinde yeni bir estetik görünüme kavuşturacağız burayı" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER