Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Düzce Eski Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Projesi Revize Edildi

Düzce Eski Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Projesi Revize Edildi

02 Ağustos 2017 Çarşamba, 15:56:04
 Düzce Eski Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Projesi Revize Edildi
Düzce eski sanayi çarşısı kentsel dönüşüm projesi revize edildi. Yeni projede spor alanları dönüşüm dışı bırakıldı…

Düzce eski sanayi çarşısı kentsel dönüşüm projesi revize edildi. Düzce Belediyesi tarafından uygulanacak olan Uzun Mustafa ile Kültür mahalleleri sınırları içinde bulunan alanda yapılacak olan dönüşüm projesinde değişiklik yapıldı. Yeni projede spor alanları kentsel dönüşüm dışında bırakıldı.  


Kentin bir bütün halinde gelişmesini sağlamak amacıyla yeni bir kentsel dönüşüm alanı daha belirlendi ve fizibilite çalışmalarına geçildi. Uzunmustafa ve Kültür mahallelerinin D-100 karayolunun güney kısmında bulunan, 'eski sanayi çarşısı' olarak adlandırılan 21 bin 640 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi uygulanacak.

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek planlama için tüm hazırlıklar tamamlandı. Söz konusu alan, eski binaların yoğunluğu, kent merkezine yakın olması, 'sanayi' kullanımına elverişsizliği, bölgenin kent bütünlüğü içinde değerlendirilmesi amacıyla kentsel dönüşüme girdi. Hazırlanan ilk fizibilite raporlarında da bölgede 800'e yakın konut yapılması, 5 yıldızlı otel, AVM'ler, donatı alanları ile yeşil alanların bulunması hedefleniyor.


SPOR ALANLARI DIŞARIDA BIRAKILDI
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Mehmet Keleş, “ Projede spor alanlarını dışarıda bıraktık; sadece sanayi alanlarını aldık. Bu projede her kesim memnun olacak. Hiç kimse mağdur edilmeyecek. Sanayi çarşısındaki işyeri sahipleri şimdiki durumdan daha güzel ve kaliteli mülklere sahip olacaklar. Proje çok güzel hazırlandı; hiç kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER