Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşümde Tapular Dağıtılmaya Başladı

Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşümde Tapular Dağıtılmaya Başladı

09 Mayıs 2017 Salı, 13:47:12
 Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşümde Tapular Dağıtılmaya Başladı
Keçiören Yükseltepe kentsel dönüşüm projesinde tapular dağıtılmaya başladı. 1 milyon 79 bin metrekarelik dönüşüm alanına sahip projenin ilk etabında bin 271 konut inşa ediliyor….

Keçiören Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Yükseltepe kentsel dönüşüm projesinde tapular dağıtılmaya başlandı.

 
1 milyon 79 bin metrekare alan üzerinde yükselen projenin ilk etabında bin 271 konut yer alıyor.

727 gecekondunun yerinde yükselecek olan Yükseltepe kentsel dönüşüm projesinde 180 gecekonduda yaşayan hak sahibi müteahhitlerle anlaşarak daha güvenli ve modern bir eve kavuşacak.

Şu ana kadar 43 konut sahibi tapusuna kavuşurken, tapusu olmayan gecekondu sahipleri için yapılan 451 sosyal konutun çevre düzenlemesi devam ediyor.

Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesinde 14 ve 15.katlarda 100 metrekare 2+1 sosyal konutlar yer alıyor. 14 ve 17.katlar arasında ise diğer 2+1, 3+1 ve 4+1 konutlar bulunuyor.Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, yeşil alanlar ve parklar, otoparklar, çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler, pazar, eğitim ve sağlık için ayrılmış alanlar da proje içerisinde yer alacağını söyledi.

Ak, “Sosyal konutlar ve Vadikent konutları haricinde Tepekent projesinde de ruhsatın alınmasının ardından başlayan harfiyat çalışması devam ediyor. Tepekent projesi ile 250 yeni konut yapılacak. İçerisinde iş merkezlerinin de olacağı bu çalışma ile Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi son hızla devam edecek” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER