Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

İzmir Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm Projesi Tamamlandı

İzmir Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm Projesi Tamamlandı

30 Mart 2017 Perşembe, 10:45:51
 İzmir Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm Projesi Tamamlandı
İzmir Ballıkuyu kentsel dönüşüm projesi tamamlandı. Proje halkın beğenisine sunuldu…


İzmir Ballıkuyu kentsel dönüşüm projesi tamamlandı. Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kimse komşusundan mahallesinden ayrılmadan yerinde dönüşüm yapılacağını söyledi.


Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm alanında uzlaşma görüşmelerinin etaplar halinde gerçekleşeceğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Ayşe Arzu Özçelik, “Birinci etap proje görüşmeleri, Yeşildere ve Akarcalı mahallelerinin bir kısmını içine alan, Ballıkuyu Caddesi ve Yeşildere Caddesi arasında kalan yaklaşık 7 hektar büyüklüğündeki bölgeden başlatılacak. Büyükşehir Belediyesi diğer yerinde dönüşümprojelerinde olduğu gibi hak sahipleri ile birebir görüşmeler yaparak hem projeyi tanıtacak, hem de hak sahipleri ile hak ettikleri yeni inşaat alanları üzerinden sözleşmeleri imzalamaya başlayacak” dedi.


Öte yandan, eğimi yüksek olan bölgede çalışmalara, halihazır durum tespitinin yapılmasıyla başlandı. Her bir yapı ve eklentileri detaylı şekilde ölçülerek hak sahiplikleri belirlendi. Tüm bilgiler veri tabanına aktarılarak 3 bin 396 adet yapı ve 6 bin 196 adet bağımsız birimi kapsayan 7 bin 139 hak sahibi için dosyalar hazırlandı. Sonra da hak sahiplerinin beklentileri doğrultusunda mevcut imar planından gelen haklar gözetilerek geliştirilen kentsel tasarım ve mimari proje çalışmaları tamamlandı.


Izmir Ballukuyu Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında büyüklükleri 35 metrekare ile 145 metrekare arasında değişen 9 farklı tipte daire yer alıyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçeneklerinin yer aldığı proje kapsamında konutların yanı sıra okul, kreş, hastane, Pazar yeri, belediye hizmet alanı, sosyal donatı alanları, çocuk oyun alanları, park, yeşil alan, yeraltı otoparkı, yaya ve taşıt yolları da bulunuyor.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER