Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesinde Tapular Dağıtılmaya Başlandı

Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesinde Tapular Dağıtılmaya Başlandı

27 Mart 2017 Pazartesi, 10:29:35
 Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesinde Tapular Dağıtılmaya Başlandı
Ankara Keçiören Yülseltepe Kentsel Dönüşüm projesinde tapular dağıtılmaya başlandı.

1 milyon 79 bin metrekarelik dönüşüm alanına sahip projenin ilk etabında bin 271 konut yer alıyor. Yükseltepe kentsel dönüşüm projesi kapsamında bin 727 gecekondunun yerine daha güvenli yapılar yapılacak.


 Tapulu bin 180 tane gecekonduda yaşayan hak sahipleri müteahhitlerle doğrudan anlaşarak, yeni, modern binalarına kavuşacak. Tapusu olmayan gecekondu sahipleri için yapılan 451 sosyal konut ise bitme aşamasına geldi, şu ana kadar 22 konut sahibi tapusuna kavuştu.

Projede 100 metrekare 2+1 sosyal konutlar yer alıyor. Bu daireler  14-15.katlarda yer alıyor. Keçiören Yükseltepe kentsel dönüşüm projesinde sosyal konutların yanı sıra 2+, 3+1 ve 4+1 normal konutlar da yer alıyor. Bu konutlar ise 14 ve 17 katlar arasında bulunuyor.


Bin 271 konutluk projenin sosyal olanakları arasınada ise, yeşil alanlar ve parklar, otoparklar, çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler, pazar, eğitim ve sağlık için ayrılmış alanlar bulunuyor.


Sosyal konutlar ve Vadikent konutları haricinde Tepekent Projesinde de ruhsatın alınmasının ardından harfiyat çalışması başladı. Tepekent Projesi için 60 gecekondu yıkılırken 250 yeni konut yapılacak. İçerisinde iş merkezlerinin de olacağı bu çalışma ile Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi son hızla devam edecek.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak Yükseltepe Kentsel Dönüşüm projemiz tamamlandığında belediyemiz ortalama 100 siteden oluşan en büyük site topluluğuna kavuşacak." Dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER