Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Sur Yapı Antalya Kepez Santral’de 15 Bin Konut Yapacak

Sur Yapı Antalya Kepez Santral’de 15 Bin Konut Yapacak

25 Mart 2017 Cumartesi, 20:47:16
 Sur Yapı Antalya Kepez Santral’de 15 Bin Konut Yapacak
Sur Yapı Antalya Kepez Santral bölgesinde kentsel dönüşüm projesine başlıyor. 1 milyon 400 bin metrekare alan üzerinde yükselecek olan dev projede 15 binden fazla konut yer alıyor….

Sur Yapı Antalya Kepez Santral bölgesinde kentsel dönüşüme girdi. 1 milyon 400 bin metrekare alan üzerinde yükselecek olan Sur Yapı Antalya Kepez Santral projesi karma konspette tasarlanacak.


15 bin konutun yer alacağı projede konutların yanı sıra okul, ofis, ticari alanlar, kültürel alanlar ve sağlık santrali yer alıyor.


Sur Yapı öncelikli olarak 3 bin 267 hak sahibinin evlerini dönüştürerek 2019’a kadar teslim edecek. Projenin kalan konutları ise 8 yıl içerisinde tamamlanmış olacak.


Sur Yapı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yapılacak olan proje dönüşüme örnek olacak.

Araziden çıkarılan hafriyat ise geri dönüştürülerek proje yapımında kullanılacak. Günde ortalama 1800 ton molozun dönüştürüldüğü projede toplam 260 bin metrekare de yeşil alan bulunacak. Proje arazisinde bulunan ağaçlar korunarak, peyzajda kullanılacak. Öte yandan bölgede yaşayan sokak hayvanları için ise bir yaşam alanı oluşturulacak.

Projenin sadece Antalya’ya değil tüm Türkiye’ye hitap ettiğini vurgulayan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Birçok bölgede, özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarında bulunduk ve halen devam ediyoruz. Bu proje ile Antalya’ya katma değer sağlanmış olacak. Kepez-Santral bölgesi projesi sorunsuz yürüyen süreçleriyle de Türkiye için de örnek bir çalışma niteliği taşıyor. Projemizin Antalyalılara ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER