Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Muş Zafer Mahallesi Sarıgöl Bloklar Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Muş Zafer Mahallesi Sarıgöl Bloklar Kentsel Dönüşüm Başlıyor

07 Mart 2017 Salı, 15:19:01
Muş Zafer Mahallesi Sarıgöl Bloklar Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Muş Zafer Mahallesi Sarıgöl Bloklar kentsel dönüşüm projesine bakanlıktan onay çıktı. Muş Belediyesi onayın çıkması ile projeye start verdi…

Muş Belediyesi, Zafer Mahallesi Sarı Bloklar kentsel dönüşüm için düğmeye bastı.

Kentsel dönüşüm için öğretmen evinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen yetkililer konuyu derinlemesine masaya yatırdı.

Belediye Başkanı Feyat Asya, belediye imar komisyonu üyeleri ile müşavir firmaların katıldığı toplantıda, bölgedeki 65 metrekarelik evlerin yıkılarak yerine modern binaların yapılması kararı alındı.

Muş Zafer Mahallesi Sarıgöl Bloklar kentsel dönüşüm kapsamında binalar zemin+8 kattan oluşacak. Yollar da 7 metreden 15 metreye çıkartılacak.

Toplantı sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, bölgenin zemin etüdünü yapıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayına sunduk. Bakanlıktan gelen olumlu görüşle birlikte, bugün müşavir firma, belediyemiz imar komisyonu, teknik komisyon ve Zafer Mahallesi Muhtarı ve sakinleriyle birlikte bir toplantı yaptık. Toplantıda konsensüs oluşturmak suretiyle bu mahallemizde zemin artı 8 kat, yollar 7 metreden 15 metreye çıkarıp ve hak sahiplerini de mağdur etmemek adına kararlar alındı. Bunun yanı sıra eski stadyumun yerini de yeşil alan yapacağız. Karşılıklı bir mutabakata vardık. Bu sene Sarı Blokları bu sıkıntıdan kurtarıp ada bazındaki çalışmalarımız bu yıl hızla devam edecektir" dedi.

Sarı Bloklardaki evlerin 65 metrekare olduğuna dikkat çeken Başkan Asya, şöyle konuştu:"Vatandaşlarımız şu anda 65 metrekarelik evlerde ikamet etmektedir ve evlerin durumu çok kötüdür. Yeni projeyle birlikte 125 metrekarelik evler yapılacak. Sosyal alanlar, yeşil alanlar, ibadet alanları ve yürüyüş alanları olan çok daha modern bir kentleşme yapılacak. 65 metrekarelik evlerden kurtulup 125 metrekarelik evlerde ikamet edecek. Daha sağlıklı ve daha konforlu bir mahalle oluşturacağız."


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER