Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Pendik Taşlıbayır’da 6 Bin 400 Tapu Yarın Dağıtılmaya Başlıyor

Pendik Taşlıbayır’da 6 Bin 400 Tapu Yarın Dağıtılmaya Başlıyor

28 Şubat 2017 Salı, 16:00:59
 Pendik Taşlıbayır’da 6 Bin 400 Tapu Yarın Dağıtılmaya Başlıyor
Pendik Orta Mahallenin tamamı ve Dumlupınar Mahallesinin bir kısmını ilgilendiren Taşlıbayır Kentsel Dönüşüm İmar Uygulaması tapuda tescil edildi. Pendik Taşlıbayır’da 6 bin 400 tapu 1 Mart itibariyle hak sahiplerine verilecek…


Pendik Orta Mahallenin tamamı ve Dumlupınar Mahallesinin bir kısmını ilgilendiren Taşlıbayır kentsel dönüşüm İmar Uygulaması tapuda tescil edildi. Önemli kentsel dönüşüm projelerinden Taşlıbayır’da imar uygulamasının tapuda tescil edilmesinin ardından 6 bin 400 tapu Pendik Belediyesi tarafından hak sahiplerine dağıtılacak.


Hak sahipleri tapularını yarından itibaren Pendik Belediyesi emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden (merkez bina 3.kat) alabilecekler.

Çarpık ve yoğun bir yapılaşmanın olduğu yaklaşık 90 hektarlık alanda depreme dayanıklı ve sağlıklı kentleşmenin yolu da açılmış oldu.


Tapuda mutlu sona ulaşan Taşlıbayır bölgesinde yaklaşık 6 bin 400 malik bulunuyor. Minimum parsel boyutu 3000 m'nin altında kalmayacak şekilde parselasyon paftası hazırlanan ve imar dağıtımı da buna göre yapılan alanda uygulamaya giren parsel sayısı bin 640 adet oldu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 28 Mayıs 2017 Pazar, 18:03 taşlıbayırda tapular alınmaya başlandı parsel birleştirmeleri oluşturulmuş fakat talepler anlaşmalar halen müteahhit yönünde beklenmekte altyapı calışmaları ise bir muamma sonuclanma ne durumda CEVAPLA
DİĞER HABERLER