Anasayfa >

Kentsel Dönüşüm Haberleri >

Kentsel Dönüşümde “Jet” Kararı

Kentsel Dönüşümde “Jet” Kararı

23 Şubat 2017 Perşembe, 16:06:32
 Kentsel Dönüşümde “Jet” Kararı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümü hızlı hale getirmek için tedbirler aldıklarını belirtti. Bakan, belediyelere de hızlı olmaları konusunda çağrıda bulundu..

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Genel Kurulunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel dönüşüm yasasının daha hızlı çalışması için tedbirler aldıklarını belirten Özhaseki, Şehircilik Şurasının toplandığını ve kararlar aldığını söyledi.


DÖNÜŞÜMÜ HIZLANDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Dönüşümün daha hızlı hale getirilmesi üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Özhaseki, "Bizim de bunu bir an önce devreye koymamız lazım. Bunları yaparsak depreme hazırlıklı oluruz, emniyetli bir vaziyette evimizde oturabiliriz ve geleceğe güvenle bakabiliriz. Yoksa bizi biraz zor günler bekliyor Allah korusun." dedi.


DEPREM DİNE, DİLE, PARTİYE BAKMAZ ALIR GÖTÜRÜR
Bakan Özhaseki belediyelere de çağrıda bulundu. Özellikle deprem bölgesi olan yerlerdeki belediyelerin, bir an önce mahallelerini kontrol edip kentsel dönüşüm yasalarından istifade ederek, dönüşüm için adım atması gerektiğini vurgulayan Özhaseki, “Bunlar ada bazlı olursa, daha geniş alanlar üzerinde bölge bazlı olursa, doğru bir planlama olur. Tek başına evlerin dönüşmesi, bazen doğru olmayabilir. Ada bazlı yapılan dönüşümlerde birçok haktan istifade ettikleri gibi doğru bir planlamayla ileriye doğru da doğru bir iş yapmış olurlar. Birinci derecede görev, belediye başkanı arkadaşlarımıza düşüyor. Sonra bize geldiklerinde, bizimle beraber yürüdüklerinde her türlü imkanlarla biz önlerini açacak şekilde hareket ederiz. Açık ilan ediyorum. Bu işin iktidar partisi yok, muhalefet partisi yok, A partisi, B partisi, C partisi yok. Deprem geldiğinde hiç kimseyi ayırmıyor, insanların partilerine, cinsiyetine, dinine, imanına bakmıyor, alıp götürüyor. Allah korusun." İfadesinde bulundu.

HALİ VAKTİ YERİNDE OLAN BİNASINI ÖLÇTÜRSÜN
Vatandaşlara da seslenmeyi ihmal etmeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hali vakti yerinde olan binasının sağlıklı olup olmadığını ölçtürsün dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER