Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Nef Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyasına 4 Projeyle Katıldı!

Nef Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyasına 4 Projeyle Katıldı!

31 Ağustos 2018 Cuma, 16:45:59
Nef Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyasına 4 Projeyle Katıldı!
Nef, “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyasına 4 projesi ile katıldı. Nef Çekmeköy, Nef Bahçelievler, Nef Basın Ekspres ve Nef Reserve Kandilli projelerini kapsayan kampanyada yüzde 10 indirim, yüzde 10 peşin, banka kredisiz, kefilsiz 120 ay yüzde 0,98 faizle konut sahibi olunabiliyor. 29 Ağustos’ta başlayan kampanya 31 Ekim’de sona erecek…

“Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganı ile 29 Ağustos’ta başlayan kampanyaya Nef de 4 projesi ile katıldığını duyurdu. Nef, Nef Çekmeköy, Nef Bahçelievler, Nef Basın Ekspres ve Nef Reserve Kandilli projeleri ile yeni konut kampanyasına dahil oldu.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ile hayata geçirilen ve 31 Ekim’de sona erecek olan kampanya kapsamında Nef’in dört projesinden yüzde 10 indirim, yüzde 10 peşin, banka kredisiz, kefilsiz 120 ay yüzde 0,98 faizle konut sahibi olunabiliyor.

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’’ Hali hazırda Türkiye’de banka kredisiyle ev almak şu an oldukça maliyetli hale gelmiş durumda. Mesela 500 bin liralık bir ev için 400 bin TL kredi çekilmesi gerekiyor. Şu an faiz oranları %2,2 seviyesinde. 400.000 TL kredi çekenler bankaya 10 yıllık vadede ayda 9.500 TL ödüyorlar. Evin toplam maliyeti de 100 bin peşinatı da dahil ettiğimizde 1 milyon 240 bin liraya ulaşıyor. Kampanya çerçevesinde ise 500 bin liralık evin satış bedeli öncelikle %10 indirim ile 450 bin TL oluyor. 45 bin TL peşinat, 12. ve 24. ayda ise 67.5 bin TL’lik iki ara ödeme alınıyor.  Kalan 270 bin TL için ise şirket bünyesinde %0,98 faiz oranı ile 10 yıllık vadelendirme yapılıyor, aylık ödemeler 3850 TL’ye iniyor. Evin toplam bedeli böylece 1 milyon 240 bin lliradan 640 bin liraya düşüyor. Bankalardaki faiz oranlarının yüksek olduğu bir dönemde bu tür alternatif fırsatların oluşturulması oldukça önemli. Tüketicinin de buna doğru eğildiğini görüyoruz. Nitekim geçen sene ilk 7 ayda banka kredisiz konut satış adedi 230 bin seviyesindeyken, bu sene ilk 7 ayda bu rakamın 280 bini aştığını görüyoruz. Bu ciddi artış, peşin alım veya bizim gibi likiditesi yüksek şirketlerin kendi finansal kampanyaları sayesinde oluştu. Bu dev kampanya da bankasız satış seçeneğini daha cazip hale getirmiş oldu.’’ dedi.

Nef, ayrıca tarihi kampanya çerçevesinde yatırımcılara dövize karşı korumalı bir yatırım modeli sunuyor. Yatrımını dövizde değerlendiren yatırımcıların, gayrimenkul almak için dövizlerini bozmaları durumunda TCMB kuru bir kenara not ediliyor. 12 ay sonra ilk ara ödemede kurun, not edilen kurdan fazla olması durumunda aradaki fark hesaplanarak ilk ara ödemeden düşülüyor. Böylece yatırımcılar, hem bu dönemde avantajlı koşullarla bir gayrimenkul sahibi olmuş hem de dövizin artması durumunda herhangi bir kayba uğramamış oluyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER