Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Konut Kampanyasına Katılan Firmalar!

Konut Kampanyasına Katılan Firmalar!

31 Ağustos 2018 Cuma, 14:14:29
Konut Kampanyasına Katılan Firmalar!
29 Ağustos’da başlayan yeni konut kampanyasına katılan firmaların sayısı giderek artıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ile hayata geçirilen kampanyada fiyat indiriminin yanı sıra düşük peşinat ve banka kredisiz, kefilsiz 120 ay yüzde 0,98 faizle taksit imkanı sunuluyor. Peki konut kampanyasına katılan firmalar hangileri? Kampanya hangi projeleri kapsıyor? Yanıtı haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

İnşaat piyasasını hareketlendirmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası 29 Ağustos’ta start aldı. 31 Ekim’e kadar devam edecek olan kampanyaya katılan firma sayısı ise her geçen gün artıyor. Peki 400 projede 100 bin konutu kapsayan yeni konut kampanyasına katılan firmalar hangileri?

Kampanyaya katılan firmalar şöyle;
Ağaoğlu, Artaş, Dap Yapı, Demir İnşaat, Dky İnşaat, Ege Yapı, EYG, Fer Yapı, Garanti Koza, Kuzu Grup, Nef, Sinpaş, Solid, Sur Yapı, Hasanoğlu İnşaat, Teknik Yapı, Dağ Mühendislik, Roya Yapı, Cihan İnşaat, emlak Konut, Gül Proje,  Özak GYO, Star-Aslan ve Torkam ortaklığı, İdealist Yapı, Doğa-Baş Yapı Ortaklığı, Siyahkalem, Tahincioğlu, Torkam, Baş Yapı, Yeni Yapı, Babacan Yapı, Pasifik İnşaat.

KAMPANYA KAPSAMINDAKİ PROJELER İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni konut kampanyası kapsamında mevcut fiyat üzerinden yüzde 10 indirim yapılıyor. Sonrasında yüzde 10 peşin veriliyor, 12.ve 24.aylarda yüzde 15 ara ödeme yapılıyor, kalan konut bedeli ise banka kredisiz, kefilsiz 120 ay yüzde 0,98 faizle taksitlendiriliyor. Ayrıca peşinatını döviz ya da altın bozdurarak verenler ise 1 yılın sonunda kurda ne kadarlık artış olmuşsa fark konut bedelinden düşülüyor. Örneğin, 400 bin TL’lik ev satın alacaksınız. Bunun üzerinden yüzde 10 indirim yapılıyor ve daire size 360 bin TL’ye geliyor. Bunun üzerinden yüzde 10 yani 36 bin TL peşinat veriyorsunuz. Bu peşinatı altın bozdurup verdiğinizi sayarsak, 1 yıl sonra altın fiyatına bakılıyor ve değer artış konut bedelinden düşülüyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER