Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Yeni Konut Kampanyası Başlıyor! 100 Bin Konutta Tarihi Fırsat!

Yeni Konut Kampanyası Başlıyor! 100 Bin Konutta Tarihi Fırsat!

28 Ağustos 2018 Salı, 12:15:08
Yeni Konut Kampanyası Başlıyor! 100 Bin Konutta Tarihi Fırsat!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yeni konut kampanyasının detaylarını açıkladı. “Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganı ile yarından itibaren start alacak olan kampanya kapsamında yüzde 10 indirim yapılırken, yüzde 10 peşin 120 ay yüzde 0,98 faizle konut sahibi olunabiliyor. Üstelik peşinatını döviz ya da altın bozdurarak ödeyenler için ise kurdaki artıştan olumsuz etkilenmeyecek imkan sunuluyor. 100 bin konutu kapsayan yeni konut kampanyası 31 Ekim 2018’de sona erecek. Kampanyanın büyük bir fedakarlık olduğunu belirten Bakan Kurum, bu fedakarlıkla vatandaşın kazanmaması mümkün değil dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası yarından itibaren başlıyor. 100 bin konutu kapsayan kampanya kapsamında indirimli fiyatlarla düşük peşinat ve düşük faizle konut sahibi olma imkanı sunuluyor.

BÜYÜK BİR MİLLİ DURUŞ
Kampanyanın detaylarını paylaşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bu kampanya ile milli ve yerli büyük bir duruş sergileniyor dedi.

DEV KAMPANYA YARIN BAŞLIYOR
Kampanyanın 29 Ağustos'ta başlayıp 31 Ekim'e kadar süreceğini belirten Kurum,  "Eğer 500 bin liraysa buna yüzde 10 indirim yapılacak, 450 bin liraya fiyat inecek. Yüzde 10 minimum peşinat alınacak. Ancak bu peşinatla alakalı, bugün bu diyelim ki dövizle yatırımını değerlendiren veya altında yatırımını değerlendiren vatandaşımızla alakalı şöyle bir durum söz konusu, altını ve dövizi bugünkü kurdan neyse bu kur bir kenara koyulacak ve süreç içerisinde diyelim ki dövize artış geldi, altına artış geldi bu artış kadar daire fiyatından bedel düşülecek. Dolayısıyla hiç kimsenin şu saatte dövizini, altınını kenarda tutmasını gerektiren bir durum söz konusu değil. Buradaki artışın tamamen birebir yansımasının verdiği peşinat kadar yansımasını daire bedelinden düşülecek. Bu çok önemli bir ayrıntı. Yine 12. ve 24. aylarda yüzde 15'lik ara ödemeler söz konusu. Geriye kalan 120 aylık tutar için ise aylık 0,98 vade farkıyla yüzde 60'lık kısım için banka ve kefil olmadan yüklenicilerimiz, idarelerimiz kendi bünyesinde kredilendirme yapacaklar. Bu da dairenin totaline baktığınızda yaklaşık yüzde 84 vade farkına geliyor. Yani bugün faiz oranlarının yüzde 2'lerde olduğunu düşünürseniz çok büyük bir fedakarlık var." dedi.

Aldığı dairenin borcunu 6 ay veya 1 yıl içerisinde kapatmak isteyenlere de avantajlar olduğunu dile getiren Kurum, banka ve kefaletin olmamasının da yüklenicilerin ve sektörün yaptığı bir fedakarlık olduğunu söyledi.

FİYAT ARTIŞI YOK
Kampanya süresince fiyat artışı yapılmayacağına dikkat çeken Kurum, bunun takibini de bakanlık olarak yapacağız dedi.

BU FEDAKARLIKLA VATANDAŞIN KAZANMAMASI MÜMKÜN DEĞİL
“Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyasının ciddi bir fedakarlık örneği olduğuna dikkat çeken Kurum, bu fedakarlıkla vatandaşın kazanmaması mümkün değil diye konuştu. Bakan Kurum, “Vatandaşların bu kampanyaya ilgi göstereceğini düşünüyorum. Çünkü büyük bir fedakarlık ve bu fedakarlıkla vatandaşların kazanmaması mümkün değil. Hem ekonomiye bir değer anlamında hem sektöre hem de alıcıların kazanması anlamında çok önemli bir kampanya. ” şeklinde konuştu.

KİMSE BİLEĞİMİZİ BÜKEMEZ
Bu başlatılan milli seferberliğin birilerini rahatsız ettiğini ve etmeye de devam edeceğini vurgulayan Murat Kurum, “Vatandaşımız her zaman devletimizin yanında oldu. Başımıza ne gelirse gelsin ‘Vatan Sağolsun’ dediler. Biz böyle durduğumuz sürece kimse bizim bileğimizi bükemez” diye konuştu.

ALIM GÜCÜ ZAYIFLAYANLARI EV SAHİBİ YAPACAĞIZ
İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ise, “Her zor günde emlak Konut’un başlattığı kampanya ile sektör canlandı. Dış odaklı Türkiye üzerinde ekonomik ba  skı var. Yine elbirliği ile bu zorluğu da atlatacağımızı düşünüyorum. Bu kapmaya ile alım gücü zayıflayan vatandaşları ev sahibi yapacağız” dedi.

BU SÜREÇTENDE YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKACAĞIZ
KONUTDER Başkanı Altan Elmas, “Son iki yıldır her zor süreçte sektör olarak elimizi hatta tüm gövdemizi taşın altına koyuyoruz.  15 Temmuz darbe döneminde bile küçülmeyen tek sektörüz. Hiç bir şey yarım kalmadı, durmadı, herkes yüzünün akıyla bu süreçten çıktı. Bu süreçten de yüzümüzün akıyla çıkacağız.” İfadesinde bulundu. Dış güçler tarafından döviz üzerinden bir saldırının olduğuna dikkat çeken Elmas, “Bu kampanya il saldırıya karşılık vermek istedik. Gayrimenkul sektörü sapasağlam devam ediyor. Bizim milletimize ve ülkemize güvenimiz tam” diye konuştu.

YENİ PROJELERDE BU FİYATLARA EV ALMAK MÜMKÜN DEĞİL
GYODER Başkanı Feyzullah Yetkin de, “Talep açısından zaman zaman daralmalar olsa da hareketli bir dönem geçirdik. Döviz kurundaki artış tüm sektörleri olduğu gibi inşaat sektörünü de etkiledi. Maliyetler arttı fakat maliyet artışını henüz inşaatçılar fiyatlara yansıtmadı. Yeni projelerde bu fiyatlarla satış yapmak mümkün değil. O nedenle vatandaş bunu iyi değerlendirsin” açıklamasında bulundu. Yetgin, 30 Eylül’de sona erecek olan tapu harcı indirimi ve KDV indiriminin kalıcı olmasını da istediklerini sözlerine ekledi.

100 BİN KONUTTA TARİHİ FIRSAT
“Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası yaklaşık 100 bin konutu kapsıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı öncülüğünde emlak konut GYO, GYODER, KONUTDER, İNDER desteğiyle hayata geçirilen yeni konut kampanyası 29 Ağustos 2018’de başlıyor 31 Ekim 2018’de sona eriyor. Yeni konut kampanyası kapsamında yüzde 10 indirim yapılırken, yüzde 10 peşin banka kredisiz 120 ay yüzde 0,98 faizle taksit imkanı sunuluyor. Üstelik peşinatını döviz ya da altın bozdurarak verenler kurdaki artıştan olumsuz etkilenmeyecek.  Bir yıl sonra güncel kur fiyatları ile fark konut fiyatından düşülecek.

YENİ KONUT KAMPANYASI ÖRNEK ÖDEME TABLOSU
Örneğin 500 bin TL’lik bir ev satın almaya karar verdiniz. Bunun üzerinden ilk başta yüzde 10 indirim yapılıyor. Dolayısı ile 500 bin TL’lik ev yüzde 10 indirimle 450 bin TL’ye iniyor. Sonrasında 450 bin TL’nin yüzde 10’u peşin veriliyor. Bu da 45 bin TL’ye denk geliyor. 12.ayda yüzde 15 (67 bin 500 TL), 24.ayda yüzde 15 (67 bin 500 TL) ara ödeme yapılıyor. Kalan konut bedeli yani 270 bin TL ise 120 ay yüzde 0,98 faizle taksitlendiriliyor. Taksitler 3 bin 836 TL oluyor.

KAMPANYA KAPSAMINDAKİ PROJELER
Yeni konut kampanyası kapsamındaki projelerden bazıları şöyle, Adım İstanbul, Avangart İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark Bahçekent, Avrupark Hayat, Başkent Emlak Konutları, Büyükyalı İstanbul, Cer İstanbul, Ebruli Ispartakule, Esenler Emlak Konutları, Karat 34,İdealist Cadde, Gebze Emlak Konutları 3, Evvel İstanbul, Evora Denizli, Koordinat Çayyolu, Körfezkent Çarşı, Köy Zekeriyaköy, Nidapark Kayaşehir, Nidapark İstinye, Nevşehir Emlak Konutları, Ofis Karat Bakırköy, Semt Bahçekent, Sofa Loca, Tual Bahçekent,  Validebağ Konakları,  Yeniköy Konakları.

Projelerin tümü için tıklayınız

 

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Kampanyaya başvusunu kampanyaya dahil olan tüm projelerin satış ofislerinden veya Emlak Konut bünyesindeki projeler için Emlak Konut genel merkezine müracaat edebilirisiniz.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 28 Ağustos 2018 Salı, 22:01 Ben nasıl alayım 2000 tl maaşla bize yaşam hakkı yokmu bu ülkede ölelim yaaaa yine Zengin işi CEVAPLA
Misafir - 28 Ağustos 2018 Salı, 18:03 Bu devletin ne oyunlarını göreceğiz daha.. CEVAPLA
Misafir - 28 Ağustos 2018 Salı, 16:05 Banka faizleri düşürülmeden bu iş olmaz !! Bu yapilan is sadece zengini zengin yapar ?!! CEVAPLA
DİĞER HABERLER