Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Teknik Yapı Projelerinde Yüzde 20 İndirim Kampanyası Devam Ediyor!

Teknik Yapı Projelerinde Yüzde 20 İndirim Kampanyası Devam Ediyor!

02 Temmuz 2018 Pazartesi, 17:45:47
Teknik Yapı Projelerinde Yüzde 20 İndirim Kampanyası Devam Ediyor!
Teknik Yapı projelerinde yüzde 20 indirim kampanyası devam ediyor. Şirket yüzde 20 indirime ek olarak yüzde 5 peşin yüzde 0,98 faizle taksit imkanı sunuluyor…

Teknik Yapı, konutta yüzde 20 indirim kampanyasının süresini Kurban Bayramı’na kadar uzattı. Peşin ve banka kredili alımlarda yüzde 20 indirime ek olarak yüzde 5 peşin yüzde 0,98 faizle taksit imkanı sunulan kampanya Teknik Yapı’nın İstanbul ve Denizli’de tamamlanmış ve inşaatı devam eden tüm projelerini kapsıyor. Yüzde 0.98 faizi, sadece Teknik Yapı’yla özel anlaşma yapan bankalarda kullandırılacak.

Ekonomideki darboğazın kısa süreli olduğuna dikkat çeken  Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım,  bu dönemin atlatılması için herkesin özveride bulunması gerektiğinin altını çizdi. ‘Tarihi Fırsat’ kampanyasına gösterilen yoğun ilginin halen devam ettiğini belirten Umut Durbakayım “Yaklaşık 45 gün süren kampanya döneminde, orta ölçekli bir projenin lansmanı gibi bir süreç yaşadık. Bu dönemde Teknik Yapı’dan 350’den fazla daire satın alan müşterilerimiz, yüzde 0.98 faiz oranı ve yüzde 20 indirimin çok cazip olduğunu söyledi. Bu kapsamda, bizde aylık bazda yüzde 1.40’a tırmanan konut kredisi faiz oranı için bankalarla masaya oturduk. Teknik Yapı markasının kalitesini, gücünü gören ve inanan bankalarla yaptığımız özel anlaşmalarla, faiz oranını yüzde 0.98 seviyesinde sabitledik. Faizi psikolojik sınır olan yüzde 1 seviyesinin altında tutmak için katkı payının bir miktarını biz, bir miktarını da anlaşma yaptığımız bankalar üstlenecek” şeklinde açıklama yaptı.

Kampanyanın ilk 30 gününde tamamlanmış projeler ve bitmek üzere projelere yoğun ilgi olduğunu açıklayan Umut Durbakayım, Metropark, Evora İstanbul ve Concord İstanbul projelerinde çok az sayıda daire kaldığını, ilk etabı bu yılın sonunda teslim edilecek Evora Denizli’de ise projenin yüzde 85’nin satıldığını ifade etti.

Seçimlerden sonra satın alma trendinin yatırım ağırlıklı olduğuna dikkat çeken Umut Durbakayım, konut tercihlerinin Yücel Park, Deluxia Park ve Uplife Kadıköy gibi yüksek prim potansiyeli taşıyan projelere yöneldiğini vurguladı. “Kampanya döneminin başlarında oturum amaçlı satın almalar, kampanyanın sonuna doğru yatırım amaçlı alımlara dönüştü”  açıklamasını yapan Durbakayım “Geçtiğimiz 45 günlük süreçte inşaat firmalarının ve bankaların özverisi ile bastırılan konut fiyatlarında, yılsonuna doğru en az yüzde 20-25 fiyat artışı kaçınılmaz görünüyor. Yatırım kararı veren tasarruf sahipleri, böyle yüksek prim potansiyeli ve kira getirisi olan konut yatırımını, yıllık yüzde 15-18 bandında olan banka mevduat faizlerine tercih etmeye başladı” dedi.  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER