Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Emma Ağaoğlu Maslak 1453’ten Topraktan Aldığı Kuleyi Satışa Çıkardı

Emma Ağaoğlu Maslak 1453’ten Topraktan Aldığı Kuleyi Satışa Çıkardı

15 Mart 2018 Perşembe, 13:49:51
Emma Ağaoğlu Maslak 1453’ten Topraktan Aldığı Kuleyi Satışa Çıkardı
2013’te Maslak 1453’ten bir bloğunu satın alan Emma, 5 yıl aradan sonra kulede satışları başlattı. Şirket buradan kazandığını Türkiye’deki yeni yatırımlarında harcayacak…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Ağaoğlu tarafından Maslak’ta hayata geçirilen Maslak 1453 projesinden 2013’ta topraktan blok satın alan Emma, projenin tamamlanmasının ardından 5 yıl sonra satın aldığı B3 bloğu satışa çıkardı. Şirket buradan kazandığın ile  Türkiye’deki yeni yatırımları için fon oluşturmayı planlıyor.

TÜRKİYE'DE KAZANDIĞINI TÜRKİYE'YE YATIRACAK
Maslak 1453 ile 5 yıl önce Türkiye’deki ilk yatırımlarını yaptıklarını belirten Emma Uluslararası Yatırımlar CEO’su Maad Ehsan Abduljawad; Türkiye’de daha farklı yatırımlara da imza atacaklarını söyledi. Maslak 1453’ten kazandıkları ile Türkiye’deki yeni yatırımları için fon oluşturacaklarını vurgulayan Abduljawad, “Türkiye’de yatırımlarımız devam edecek. Zamanı gelince onları da açıklayacağız” dedi.

MASLAK 1453’ÜN TEK TAŞ YÜZÜĞÜ
Satışa çıkardıkları B3 bloğu 5 yıl önce topraktan satın aldıklarını belirten Abduljawad, “Bugün lansmanını yaptığımız B3 blok; Ağaoğlu Maslak 1453’ten bağımsız değil, Maslak 1453 projesinin bir parçasıdır. Biz bu bloku Maslak 1453 projesi yeni başladığında topraktan almıştık. Seçme şansımız vardı ve uluslararası danışmanlarımızın yaptığı çalışmalar neticesinde en iyi kuleyi seçtik. Birinci kattan itibaren eşsiz bir doğa ve orman manzarasına sahip. Yüksek katlarda 3. köprü ve Karadeniz’e uzanan bir manzarası var. Bize göre bu blok Maslak 1453 projesinin tektaş pırlantasıdır. Bu rezidansta daire sahibi olmayı düşünenler için bulunmaz bir fırsattır” dedi.

AĞAOĞLU’NUN KASASINA BEŞ KURUŞ GİRMEYECEK
Toplantıda konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdür Yardımcısı Okay Dikmen; “ Emma Uluslararası Yatırımlar, 2013 yılında Türkiye’nin içinden geçtiği çalkantılı dönemlerde Türkiye’ye güvendi ve yatırım yaptı. Biz de kendilerine o zaman her konuda destek vereceğimizin sözünü verdik. Bugün o sözü tutuyoruz. Biz satışlardan komisyon almayacağız. Sadece satış organizasyonunda destek vermek üzere yanlarındayız. Bu satışlardan Ağaoğlu’nun kasasına beş kuruş girmeyecek. Biz sadece destek olmak için yanlarındayız” dedi.

BU BLOK BU FİYATA SATILAMAZ
B3 blokta metrekare birim fiyatlarının ortalama 9 bin 700 TL olduğunu belirten Dikmen, “Bizm Maslak 1453’ün satışlarına 2012 Kasım’da 4 bin TL’den başladık. Bugün metrekare birim fiyatları ikinci elde 12 bini buldu. Bugün satışa çıkan blokta ise metrekare birim fiyatları ortalama 9 bin 700 TL. Bu blok bu fiyata satılamaz aslında. Bana göre 15 bin TL olması gerekiyor” diye konuştu.

600 MİLYON CİRO
Emma’nın satışa çıkan bloktan 600 milyon ciro beklediğini söyleyen Dikmen, “Buradan kazanılan ile Türkiye’de yeni yatırımlar yapacak. Yani burada kazanılan burada kalacak” ifadesinde bulundu.

80 BİN KİŞİLİK YENİ ŞEHİR
Maslak 1453 projesinde 80 bin kişinin yaşayacağına dikkat çeken Dikmen, “Şimdiden 40 bin kişi yaşamaya başladı. Tamamında 80 bin kişi yaşayacak. Bu kişiler buradaki ticareti ve yatırımı yukarı çekecek” diye konuştu.

Dikmen, “İçinde yüksek eğitim veren teknolojik üniversitesi, mağazaları ve çok yakında ofislerini buraya taşıyacak olan iki büyük şirket var. Bu yüzden alanların çok çok kar edebileceği bir proje. Bu bölgenin şu andaki fiyatlar üzerinden yaklaşık yüzde  30-40 civarında prim yapmasını öngörüyoruz. Normal şartlarda bir projenin amortisman süresi ortalama 20-25 yıl fakat Maslak bölgesi için bu rakamlar 15 yıla doğru geliyor. Stüdyo daireler 2 bin 700, 1+1 daireler ise 3 bin 500 TL’den kiracı buluyor” dedi.

BİR AĞAOĞLU OLMAK KOLAY DEĞİL
Sektöre ilişkin de değerlendirmede bulunan Dikmen, “İnşaat sektörü 2005’te pik yaptı. Piyasada herkes inşaatçı oldu. Artık o güllük gülistanlık dönem sonar erdi. Bir Ağaoğlu ya da Süleyman Çetinsaya olmak kolay değil. Bunlar bu sektöre yıllarını verdi. Biz kendi kendimizi sıkıntıya soktuk. Metrekare hırsızları çıktı. Biri 300 bin TL’ye 2+1 satıyor diğeri 500 bin TL’ye. Bunların ikisi de aynı değil. Müşteri proje bittikten sonra işin farkına vardı. Baktı ki odaya yatak bile koyamıyor o kadar küçük. Yatırımları ellerinde kaldı. Satamadılar kiraya da veremediler. Metrekare hırsızları bunlar. Fakat müşteri artık uyandı.

ARZ DEĞİL ELİNDEKİNİ BİTİRİP STOĞU ERİTME DÖNEMİ
Belirli bölgelerde sıkıntıları olduğuna dikkat çeken Dikmen, “Bazı bölgelerde arz fazlalığı var. Proje bitmiş fakat ışıklar yanmıyor. Artık arz değil elindekini bitirip stoğu eritme dönemi” diye konuştu.

FİYATLAR 550 BİN TL'DEN BAŞLIYOR
Satışa çıkan Maslak 1453 B3 blokta toplam 322 adet konut yer alıyor. Projede büyüklükleri 57 metrekare ile 289 metrekare arasında değişen stüdyodan 4+1’e kadar farklı daire seçenekleri bulunuyor. Metrekare birim fiyatlarının ortalama 9 bin 700 TL’den başlangıç gösterdiği projede daire fiyatları 550 bin TL ile 3 milyon TL arasında değişilik gösteriyor. Projede şirket bünyesinde taksit imkanı sunuluyor. Yüzde 0,98 faizle 120 aya kadar banka kredisinin de kullanıldığı projede konut teslimleri hemen yapılıyor. Merkezi konumu ile dikkat çeken proje, Dolmabahçe tünel bağlantısı ve metronun yanı başında bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER