Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Dap Yapı’dan İzmir’e “Büyük Jest!

Dap Yapı’dan İzmir’e “Büyük Jest!

07 Şubat 2018 Çarşamba, 12:57:17
Dap Yapı’dan İzmir’e “Büyük Jest!
Dap Yapı İzmir projesinde yeni bir kampanyaya start verdi. Kampanya kapsamında Dap İzmir projesinden düşük peşinat ve vade farksız taksitle konut sahibi olunabilirken, 1 yıl da kira garantisi veriliyor. Projede aylık bin 200 TL ile 6 bin TL arasında kira getirisi vaat ediliyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Dap Yapı İzmir projesinde yeni bir kampanya başlattı. Dap İzmir projesinde kampanya kapsamında düşük peşinat, vade farksız taksit ve 1 yıl kira garantisi ile konut sahibi olunabiliyor.

Kampanya çerçevesinde sadece 14 bin 950 TL peşinat ve 2 bin 300 TL’den başlayan taksitlerle Dap İzmir’den ev sahibi olunabiliyor. Projede aylık bin 200 TL ile 6 bin TL arasında değişen kira getirisi vaat ediliyor.

Fiyatların 299 bin TL’den başlangıç gösterdiği Dap İzmir projesinde 50 ay vade farksız taksit imkanı da bulunuyor.

Dap İzmir projesine lamsman öncesi topraktan satışa çok yoğun talep olduğuna dikkat çeken Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Ekim’de lanse edilen projede 430 dairenin satıldığını söyledi.

Projeye sadece İzmir diğer İstanbul, Ankara ve çevre illerden de yoğun ilgi olduğunu belirten Yılmaz, 430 konutun yüzde 20’sini İstanbul ve diğer illere yaptıklarını belirtti.

ESKİ FİYATINA YENİ EV
Dap İzmir projesine bugüne kadar 40 bin kişinin müracaat ettiğini 8 bin kişinin de satış ofisine geldiğini ifade eden Yılmaz,  “İzmir projemizde yüksek prim vaat ediyoruz. Metrekare fiyatlarımız 4 bin 800 TL’den başlıyor. Sunduğumuz fiyat eski evlerden daha uygun. Fiyatlarımız bazı projelerin yüzde 50 altında” dedi.

2 YIL SONRA 10 BİNİN ALTINDA EV BULAMAZSINIZ
İzmir’in her geçen gün yükselen trendine dikkat çeken Ziya Yılmaz, “İzmir’de konut fiyatları şu an olması gerekenin altında. 2 yıl sonra İzmir’de metrekaresi 10 bin TL’nin altında ev bulamazsınız” ifadesinde bulundu.  Yılmaz, “Biz İzmir’e girdikten sonra bölgenin popülaritesi daha da arttı. İzmir sektör olarak Türk gündemine oturdu” dedi.

İZMİR’DE 3 YENİ PROJE
İzmir’de yatırımlarının devam edeceğine belirten Yılmaz, “İzmir’de arazi geliştirmeye devam edeceğiz. 3 arazi geliştirdik. İmar ve proje geliştirme çalışmaları devam ediyor. Bölgede yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.

ANADOLU’NUN LİDERİYİZ
2017’yi başarı ile bitirdiklerini vurgulayan Ziya Yılmaz, “En çok markalı konut arz eden ve satan firmayız. Özellikle Anadolu Yakası’nda pazarın yüzde 12-13’üne sahibiz. Geçtiğimiz yıl 1.1 milyar TL konut satışı yaptık” diye konuştu.  2018’de de yatırımlarına ara vermeden devam edeceklerini ifade eden Yılmaz, Beykoz’da ve Maslak’ta da yeni projelerinin olduğunu belirtti.

SIKINTI SEKTÖRDE DEĞİL FİRMALARDA
Ziya Yılmaz, “Konut satışlarında durgunluk olduğu söyleniyor, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna şöyle yanıt verdi, “Sekterde bir sıkıntı olduğunu zinhar düşünmüyorum. Sıkıntı sektörde değil firmalarda. Bir bölgede 5 bin konut satılıyorsa en fazla 6 bin konut üretirsin ki o da sürdürülebilirlik adına. Talebin üzerinde konut üretirseniz satamazsınız. Arz-talep dengesine dikkat etmeliler. 2017’de 1 milyon 409 bin konut satıldı. 2018 beklentimiz 1,5 milyon” diye konuştu.

KAMUNUN DÖNÜŞÜMDE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI LAZIM
Dap Yapı Ünalan kentsel dönüşüm projesi hakkında da bilgi veren Yılmaz, “60 hektar alanda dönüşüm yapacağız. Henüz görüşmeler devam ediyor. İnsanları ikna etmeye çalışıyoruz, kola y değil. Kentsel dönüşüm maalesef istenildiği gibi gitmiyor. Kamunun kentsel dönüşümde elini taşın altına koyması lazım”


Dap İzmir projesi İzmir’in Bornova ilçesinde yükseliyor. 31 ve 32 katlı 2 bloktan oluşan Dap İzmir projesinde toplam 707 adet konut ve ticari alanlar yer alıyor. Projede stüdyo daireden 3+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. Dap İzmir fiyatları 299 bin TL’den başlıyor. Zemin ve hafriyat çalışmaları başlayan projede konut teslimlerinin ise 24 ayda yapılması planlanıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER