Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak Kampanyanın Detayları Belli Oldu

Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak Kampanyanın Detayları Belli Oldu

24 Ağustos 2017 Perşembe, 09:37:30
Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak Kampanyanın Detayları Belli Oldu
İnşaatta yeni bir kampanya harekatı Eylül’de başlıyor. Daha çok kiracıları ev sahibi yapmayı hedefleyen kampanyanın detayları haberimizde….

15 Temmuz darbe girişimin ardından emlak Konut GYO öncülüğünde başlayan konutta kampanya seferberliğinin üçüncüsü geliyor. Bu kez öncülüğü emlak konut yapmayacak.  Emlak Konut yüklenicisi inşaat firmalarının da katılım göstereceği kampanyanın Eylül’de başlaması planlanıyor.


KİRACIYI EV SAHİBİ YAPACAK
Daha çok kiracıyı ev sahibi yapmayı hedefleyen kampanyada tüketiciler minimum yüzde 5 olmak üzere yüzde 20 peşinatla ev sahibi olabilecek. Kalan bedel ise anlaşmalı bankalar aracılığı ile kredilendirilecek ve kredi ödemeleri 1,5 yıl son başlayacak.


KENDİ BORCUNU KENDİ ÖDEYECEK
Anlaşmalı bankalardan çekilecek olan kredi neredeyse konutlar teslim edildikten sonra ödenmeye başlanacak.  Teslime yakın bir projeden ev satın alırsanız evi kiraya verme şansınız bile olacak. Siz evin borcunu ödemeye başlamadın ev kendi borcunu kendi kendine ödemeye başlayacak.


PEŞİNDE YÜZDE 15 İNDİRİM
Eylül ayında start alacak olan kampanya kapsamında peşin alımlarda yüzde 15 indirim yapılacak. Kampanya yaklaşık 2 ay kadar sürecek.  Finansbank, Akbank, Yapı Kredi ve Vakıf Katılım’dan kampanyaya şimdiden destek geldi. Diğer bankalardan da destek gelmesi bekleniyor. Üçüncü konut kampanyası seferberliğine hangi firmalar dahil olacak henüz netleşmedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER