Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

"Türkiye’nin 20 Yılına Güveniyoruz Siz de Güvenin Fırsatı Kaçırmayın"

"Türkiye’nin 20 Yılına Güveniyoruz Siz de Güvenin Fırsatı Kaçırmayın"

26 Ocak 2017 Perşembe, 14:34:18
Türkiye’nin 20 Yılına Güveniyoruz Siz de Güvenin Fırsatı Kaçırmayın
Emlak Konut GYO, GYODER ve KONUTDER, 1 Şubat’ta başlayacak 20 yıl vadeli konut kampanyası için bir araya geldi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Biz Türkiye’nin 20 yılına güveniyoruz siz de güvenin ve bu kampanya ile fırsatı kaçırmayın” dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


emlak Konut GYO, GYODER ve KONUTDER, dev bir kampanya için bir araya geldi. Kampanyanın detaylarının paylaşıldığı toplantıya emlak konut GYO Genel Müdür Murat Kurum, GYODER Başkanı Aziz Torun, GYODER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Avni Çelik ve KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik katıldı.

 


Kampanya hakkında bilgi veren GYODER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Avni Çelik, Cumhuriyet tarihinde ilk defa 240 ay vadeyle konut sahibi yapacağız dedi.

 

CUMHURİYET TARİHİNDE İLK

Çelik, “Zor bir yıl olmasına rağmen 2016’da 2015’e göre satışlarımızı artırarak kapattık. 2017’de 2016 satışlarını geçmeyi hedefleniyoruz.  Konut fiyatları artacak. Döviz kurundaki dalgalanmalardan dolayı girdi maliyetleri arttı. Enflasyonda da bir artış bekliyoruz. Konut alımını kolaylaştırmak için bir çalışma başlattık. Kampanyamız 1 Şubat’ta başlayacak. Cumhuriyet tarihinde ilk defa 240 ay vade ile ev sahibi yapacağız” dedi.

 
30 MART SON GÜN
Kampanyanın 1 Şubat-30 Mart tarihleri arasında geçerli olacağını belirten Çelik, talebe göre kampanyanın süresine karar vereceklerini söyledi.


240 ay için yüzde 0,75 ile 0,85 faiz bandında kredilendirme yapmayı planlıyoruz diyen Çelik, “Bankalarla görüşmemiz devam ediyor. Bir tane kamu bir tane de özel büyük bankamız kampanyamıza şimdiden dahil oldu. Diğer bankalardan da destek bekliyoruz” diye konuştu.  Çelik, “240 ayda yüzde 0,75 ile 0,85 arasında bir faiz planlıyoruz. 120 ayda uygulanacak faize ise banka ile müteahhit firma karar verecek” dedi.


AMACIMIZ STOKLARI ERİTMEK DEĞİL KONUT ALIMINI KOLAYLAŞTIRMAK
Kampanyanın amacının konut stoğunu eritmek değil konut alımını kolaylaştırmak olduğuna dikkat çeken Avni Çelik, “Gelişmiş ülkelerdeki kredi ölçeğini gelişmekte olan ülkemizde de uygulayacağız. Amacımız hiçbir şekilde konut stoğunu eritmek değil, konut alımını kolaylaştırmak” açıklamasında bulundu.

 
HAKSIZ REKABET OLACAKSA İKİ DERNEK ÜYELERİNE OLUR
Avni Çelik, kampanya sektörde haksız rekabete sebep olur mu sorusuna şöyle yanıt verdi: “KONUTDER ve GYODER üyeleri sektörün yüzde 10’unu oluşturuyor. Kampanyanın haksız rekabete neden olacağını sanmıyoruz. Olacaksa iki dernek üyelerine olur. Bizim tüm üyelerimiz yüzde yüz kayıt içinde. Yüzde yüz vergimizi devletimize ödüyoruz. Sektördeki diğer firmalara göre dezavantajımız var. Keşke sektörün kalan yüzde 90’ı da aramıza katılsa da kayıt dışı oranı düşse” şeklinde konuştu.

KONUT FİYATLARININ DÜŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL
Konut fiyatlarının düşmesinin mümkün olmadığının altını çizen Çelik, “Konut fiyatları bugün ki seyrinde durmayacak. Maliyetler dövize bağlı olduğu için arttı. Yine yılbaşı itibariyle işçilik fiyatları da arttı. Türkiye’de konut fiyatların düşmesi ya da artmaması mümkün değil. Çünkü fiyatlar hala olması gerekenin altında” ifadesinde bulundu.

 
TÜRKİYE’NİN 20 YILINA GÜVENİYORUZ, SİZ DE GÜVENİN VE BU FIRSATI KAÇIRMAYIN
Türkiye’nin 20 yılına güveniyoruz diyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Ülkemiz bir ekonomik savaş içinde. Döviz arttı, maliyetler arttı, faiz arttı, not düşürülmesine rağmen bankalar vadesini 240 aya çıkarıyor faizini de aşağı çekiyor. Bu gerçekten büyük bir fedakarlık ve güçbirliği. Yükleniciler ve bankalar taşın altına elini koydular. Amacımız sektörümüzü hareketli olsun, ülkemiz için yatırıma devam edelim, bu ülke güçlü bir ülke… İlk ve ikinci çeyrekte belki biraz ekonomik sıkıntılar yaşayacağız ama ikinci çeyrekten sonra tüm sıkıntıları aşacağız. Bugün hiçbir şantiyenin durmaması ve faaliyetlerini yavaşlatmaması için biz şu mesajı veriyoruz; biz Emlak Konut olarak, bankalar olarak ülkemizin 20 yılına güveniyoruz ve güç birliği yaptık, bu kampanya ile siz de fırsatı kaçırmayın” Kampanyamızın özü de budur.”dedi.


“KAR”DEĞİL “AR” DÖNEMİ
KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik ise, “Bu dönem kar değil ar dönemi. Bu dönemde biz de üzerimize düşeni yapacağız. Taşın altına elimizi değil gövdemizi koyacağız” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER