Anasayfa >

Kampanyalı Konut Projeleri >

Ağaoğlu Maslak 1453 Projesinde "Son" Fırsat

Ağaoğlu Maslak 1453 Projesinde "Son" Fırsat

07 Ekim 2016 Cuma, 14:02:41
Ağaoğlu Maslak 1453 Projesinde Son Fırsat
Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinde son kalan konut ve ofisler için yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında kapsamında yüzde 5 peşin, 60 ay yüzde 0.42, 120 ayda yüzde 0.70 faizle konut sahibi olunabiliyor…

Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında yüzde 5 peşin, 60 ay yüzde 0.42, 120 ayda yüzde 0.70 faizle konut sahibi olunabiliyor.

Maslak 1453 projesinde başlatılan yeni kampanyanın detaylarını paylaşmak üzere gazetecilerle bir araya gelen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, kampanyanın projedeki son kalan daire ve ofisler için olduğunu söyledi.


Maslak 1453 projesinde yaşamın başladığını belirten Ağaoğlu, bin 500’ün üzerinde dairenin teslim edildiğini söyledi.


SON FIRSAT
Proje kapsamında 4 bin 800 konutun yer aldığını ve son 200 dairenin satışının devam ettiğini ifade eden Ağaoğlu, 73 tane de ofis stoku var satılmayan. Ancak ofis bloklarında satışa çıkmadıklarımız da var. Bu kampanya hem konut hem de ofisler için." dedi.


YÜZ DE 300 KAZANDIRDI
Projenin 6.9 milyar TL toplam değerinin olduğunu açıklayan Ağaoğlu, “İlk günden bugüne değer açısından yüzde 300 fark var. Metrekare fiyatını 4 bin liralardan satışa çıkmıştık. Şu anda 11 bin liralarda. Taahhüt ettiğimiz hasılat 3,2 milyar liraydı. Şu anda 6,9 milyar lira oldu. Daha ticariler satışa çıkmadı. 3 ofis bloğumuz hiç satışa çıkmadı. Takriben 100 bin metrekare dükkan var. Dükkanları kiralayacağız. Kalan 3 ofis bloğu ise 46 bin metrekare” açıklamasında bulundu.
İstanbul Uluslar arası Finans Merkezi projesi hakkında da bilgi veren Ağaoğlu, projenin kaba inşaatının bittiğini, gecikme olsa da üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi.


Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı olayların ortada olduğunu ve herkesin gördüğünü dile getiren Ağaoğlu, "Ancak İFM bir devlet projesi. Yapılması, Türk ekonomisi için elzem olan bir şey. Amerika’da en son Suudi Arabistan için alınan karar ortada. Dünyada Körfez parası dolaşıyor. Batı bu paraya el koymak için her şeyi yapıyor. Bunların hepsi oyun. Körfez parasının onlar dışında gidebileceği tek güvenli yer Türkiye. Ataşehir'in İFM olması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Vergisel teşvik, ihtisas mahkemelerinin kurulması, bölgesel teşvik gibi altyapıların yapılması lazım."
Başbakan Binali Yıldırım'ın İFM için gereken bütün adımların atılacağını güçlü bir şekilde beyan ettiğini aktaran Ağaoğlu, "Finans merkezinin altyapısını biz yapıyoruz. Metro istasyonunu yaptık. Merkezin ihtiyacı olan 600 bin metrekarelik otoparkı yapıyoruz. Burada bunlara karşılık 350 bin metrekarelik satılabilir alan elde ettik. Ofis ve İFM içindeki AVM'ler, dükkanlar" diye konuştu.

MOODY’S TÜRKİYE’YE KÖRFEZ PARASI GELMESİN İSTİYOR
Moodys’in Türkiye’nin kredi notunu düşünmesine yönelik görüşlerini de açıklayan Ali Ağoğlu, “Moody’s Türkiye’ye körfez parası gelmesin diye böyle bir karar alıyor. Bugün çok ciddi bir görüşme yaptım. Suudi Arabistan’ın çok önemli bir grubu. Batıdaki bankalar, 'Türkiye’ye para aktarmayın, yatırım yapmayın' diye resmi yazı gönderiyor Körfez’deki yatırımcılara. Onlar buna dikkat ediyor ama nereye yatırım yapacaklarını da biliyor.
Birleşik Arap Emirliklerinde 5 emir ile görüştüm; 'Türkiye'nin bize 1 ihtiyacı varsa bizim Türkiye'ye 3 ihtiyacımız var. Türkiye, İslam'ın kalesi, o giderse domino etkisi yapar hepimiz gideriz' diyorlar. Hepsi de resmi olmayan ortamlarda söylüyor." Dedi.

BU PARA TÜRKİYE’YE GELECEK
Ağaoğlu, Körfez'deki yatırımcıların, bankaların kendilerine neden yazı yazdığını bildiğini dile getirerek, ancak onların hala Batıya bağlı olduklarını ve bir anda bu parayı Türkiye'ye getirmekten imtina ettiğini söyledi.
"İstek var ve bu para gelecek. Moody’s sonrası da istek devam ediyor" diyen Ağaoğlu, bölgeden gelen yatırım isteklerinin açıkça devam ettiğini vurguladı.


Ağaoğlu, "Biz de gereken şeyleri yaparsak, oturma izni vesaire gibi yasal teşvikleri hayata geçirirsek bu işte daha başarılı oluruz. Yabancıların gayrimenkul alımını teşvik edecek şeyler yapmalıyız. Teşvik için siyasi iradede istek var ancak bürokrasi engel oluyor." ifadelerini kullandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER